צפו: הרמטכ"ל מפנה במסוקו חייל שנפצע באימון

הסיוע שהעניק הרמטכ"ל בני גנץ ללוחם בצנחנים, שנפצע בינוני מרסיס שחדר לירכו במהלך אימון בבקעת הירדן, הפך לשיחת היום בחטיבה האדומה. קצין בצנחנים: ""זה לא מובן מאליו שקצין בדרגה שלו פינה מהזמן שלו ויצא לפנות את החייל"

הרמטכ"ל מפנה את הפצוע מהשטח (דובר צה"ל)

החייל שנפצע הבוקר בינוני במהלך אימון של פלס"ר צנחנים בבקעת הירדן זכה לחילוץ מפתיע: המפקד הבכיר ביותר בצה"ל, הרמטכ"ל בני גנץ, שצפה בתרגיל, פינה אותו מהמקום במסוקו האישי. האירוע הפך לשיחת היום בחטיבה האדומה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קצין בצנחנים, שנכח במקום בזמן שגנץ סייע לחייל הפצוע, שיבח את התנהלות הרמטכ"ל. "אין מה להגיד עליו. הוא גבר אמיתי, וככה באמת מתנהג רמטכ"ל", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה לא מובן מאליו שקצין בדרגה שלו פינה מהזמן שלו ויצא לפנות את החייל. זאת גאווה, ואני מקווה שהחייל העריך את זה".

החייל פונה למסוק הרמטכ"ל (דובר צה"ל)

מספר דקות לפני התקרית ביקר הרמטכ"ל את לוחמי הצנחנים וסקר את מהלך האימון. לאחר מכן הוא המריא מהמקום, אך כשנודע לו על פציעתו של החייל, בעודו באוויר, הורה גנץ לצוות המסוק לשוב בחזרה לשטח האימונים במטרה לפנות את החייל לקבלת טיפול רפואי.

הרמטכ"ל לא המתין לצוותי החילוץ המוסקים של יחידה 669, ופינה את החייל באמצעות מסוקו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. עם נחיתת המסוק ליווה גנץ את החייל באופן אישי במסדרונות בית החולים עד הגעתו לידי הרופאים.