היועמ"ש אישר את מינוי אייזנקוט לסגן הרמטכ"ל

לאחר שנפגש עם שר הביטחון ברק והרמטכ"ל גנץ, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאשר את מינויו של האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל - זאת למרות מועד ההחלטה הסמוך לבחירות לכנסת. אייזנקוט יחליף את האלוף יאיר נווה עם סיום כהונתו

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, הודיע היום לשר הביטחון ולרמטכ"ל כי למרות מועד קבלת ההחלטה הסמוך לבחירות לכנסת, החליט לאפשר את מינוי האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באיגרת שהעביר שר הביטחון לויינשטיין בשבוע שעבר הבהיר כי לא מדובר במינוי פוליטי, אלא בדרישה של הרמטכ"ל גנץ ובמינוי מקצועי בתוך הצבא, ואישורו של השר פורמלי בלבד. לאחר מכן נפגשו השניים עם היועץ המשפטי במטרה לשכנעו בדבר המינוי, כעת נראה כי המאמץ של השניים נשא פרי.

"לאחר שנשקלו הטעמים שהציגו למינויו של אייזנקוט לתפקיד בעת הזו, ולאחר בחינת מכלול השיקולים הנוגעים לעניין החלטת היועץ המשפטי לממשלה היא לאפשר את המינוי על אף תקופת הבחירות", נכתב בהודעת משרד המשפטים.

אייזנקוט יחליף בתפקיד את האלוף יאיר נווה עם סיום כהונתו. ההודעה יצאה רק לאחר סיום בירור מקיף בעניין השלכות מסקנות דוח הרפז בו לאייזנקוט חלק עקיף בלבד. בתחילה הורה היועץ המשפטי לעכב את המינוי, זאת לאור הנחיות שהוציא לאחרונה לגבי מינוי בכירים בשירות הציבורי לפני הבחירות אך לבסוף כאמור, החליט לאשר את המינוי.