מדוע אגף המודיעין מחפש שחקן?

באגף המודיעין לא מחפשים הפעם איש צללים מסווג, אלא דווקא שחקן מוכשר בגילאי 26-18 שיוכל לגלם חייל קרבי בסרט עלילתי חדש בנושא איומי הפייסבוק. לצורך ההפקה פרסמה יחידת ההסרטה של חיל המודיעין מודעת דרושים וכבר זימנה שחקנים לאודישנים. השחקן שייבחר לא יקבל תשלום - אך יככב בכל בסיסי צה"ל

מי ישחק באמ"ן? אילוסטרציה (רויטרס)

באגף המודיעין של צה"ל מנסים כל העת לשכלל את מאמציהם למנוע מחיילים לחשוף מידע מסווג ברשתות החברתיות, זאת בשל הסכנה לדלף מידע לאויב. לאחרונה פרסמה יחידת ההסרטה של חיל המודיעין מודעת דרושים בה היא מחפשת שחקן להפקה צבאית בנושא איומי הפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המודעה פורסמה ברשת האזרחית וקוראת לשחקנים בגילאי 26-18 שיכולים להתאים לתפקיד חייל קרבי
להגיע לאודישן (מבחן בד) ולשלוח את קורות החיים שלהם לצה"ל. הסרט עתיד להצטלם בקרוב על ידי חיילי היחידה. בהודעה נכתב כי ההפקה אינה מספקת תשלום אך דואגת להסעות למוקדי הצילום השונים ותספק מזון למשתתפים.

המודעה שפורסמה ברשת (צילום מסך)

אודישנים לסרט העלילתי התקיימו בשני ימים בשבועות האחרונים, ובקרוב יכריעו בחיל המודיעין את זהותו של השחקן הנבחר. הסרט יעסוק בסכנות שיכולות להיווצר בעקבות חשיפת מידע מסווג על ידי חיילים וחיילות ברשת, והוא יופץ בכלל יחידות צה"ל באוויר, בים וביבשה.

במערך ביטחון המידע של צה"ל הגבירו את הערנות בתקופה האחרונה זאת לאור ההבנה כי רוב החיילים חשופים ברשתות החברתיות ביניהן פייסבוק וטוויטר, ומחזיקים טלפונים חכמים (סמארטפונים) איתם הם מגיעים לבסיסים ולפעילויות השונות. במהלך מבצע "עמוד ענן" בעזה חשפנו כי חיילים פרסמו מידע מסווג בפייסבוק וכן פירטו מיקומי כוחות על ידי תיוגם בשטח. בעקבות האירועים פתחו בצה"ל בתחקיר והורו לחיילים להסיר מיידית את הפרסומים מהרשת החברתית.