קצין בכיר: "בדרום שורר שקט שלא היה 20 שנה"

בזמן שבצדה השני של גדר המערכת וגם בגדה ממשיכים פעילי חמאס בחגיגות ה"ניצחון" על ישראל, הבהיר גורם בצה"ל כי הארגון ספג מהלומה קשה במבצע "עמוד ענן". הוא הזהיר כי מדיניות החיסולים תימשך וכי בעימות הבא יהיה הצבא "סטרילי פחות" באשר למאמץ להימנע מפגיעה באזרחים

"בדרום שורר שקט שלא היה 20 שנה" (רויטרס)

כשלושה שבועות אחרי סיומו של מבצע "עמוד ענן" ברצועה, הביע היום גורם ביטחוני שביעות רצון מהמצב השורר בדרום הארץ - ואמר כי האזור נהנה "משקט שלא ידענו כמותו כבר 20 שנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם, קצין בכיר בצה"ל שלא הזדהה בשמו, העניק ריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" שבו התייחס גם לחגיגות שמקיים חמאס במלאת חצי יובל להיווסדו ולטענות מנהיגיו שלפיהן גברו על ישראל בסבב העימות האחרון. הוא הבהיר כי חרף ההתבטאויות, ספג ארגון הטרור העזתי מהלומה קשה.

סוגיה נוספת שלה נדרש הקצין היא מדיניות החיסולים של ראשי הזרועות בחמאס. הוא הזים את הטענות בארגון על כך שבישראל גילו לכאורה הסכמה להפסיק את ההתנקשויות והבהיר: "בכוונתנו להרוג את מפקדי הכוחות בכל מקום שבו הם יהיו".

נוסף על כך, הוא התייחס למאמץ להימנע מפגיעה באזרחים ואמר כי "בעימות הבא נהייה פחות סטריליים". עם זאת, הבהיר כי "כך או כך, לעולם לא נירה לעבר מטרה כמו בית החולים 'שיפא'".