כוננות שיא בחברון: חשש מחידוש האלימות

אחרי עימותים נרחבים שפרצו בהלוווית הצעיר שנורה למוות במערת המכפלה וניסיון נוסף לפגוע בחיילים בעיר האבות, נערכים במערכת הביטחון לקראת הסלמה נוספת שעלולה להתרחש בתום תפילות יום השישי במסגדים. היום צפויה להיערך בעיר עצרת לציון 25 שנה להקמת ארגון חמאס

כוננות בגדה (AP)

במערכת הביטחון נערכים בכוחות מתוגברים ברחבי הגדה בכלל וחברון בפרט, מחשש לחידוש העימותים האלימים היום - עם תום תפילות יום השישי במסגדים. בנוסף, נערכים במערכת הביטחון לקראת העצרת לציון 25 שנה להקמת ארגון חמאס שתתקיים היום בעיר, הידועה כמעוז של ארגון הטרור בגדה המערבית. ביטוי למתח הגובר ניכר רק אמש, כשצעיר פלסטיני בן 17 נורה על-ידי לוחמי הנח"ל, אחרי שהתקרב לאחד מהם עם בקבוק תבערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש התפרעו ברחובות חברון מאות צעירים, שנראו כמי שהמתינו בציפייה לבואה של עילה מתאימה להתעמת עם החיילים כדי ליישר קו עם ההסלמה הגוברת בשטחים. ההתנגשויות בין הצדדים החלו עוד טרם הלוויתו של מוחמד זיאד סלאימה - ונמשכו גם אחריה. האחרון, בן 17 במותו, שלף אמש אקדח דמה והצמיד אותו לראשו של שוטר מג"ב.

סמלת-שנייה נ' הבחינה במתרחש מעמדת השמירה הסמוכה - ובחרה לפעול: "זיהיתי אקדח שהוא שלף לכיוון הראש שלו, דרכתי את הנשק והבנתי שיש לי כמה שניות ספורות למצוא את הזווית הנכונה כדי לנטרל את הפלסטיני".

"צריך לקחת בחשבון גם את הדברים האלה"

נ' בריאיון (חדשות 2)
גם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, חלק ל-נ' שבחים. "הפעולה המהירה והאיכותית של לוחמת מג"ב מלמדת על עשייה איכותית ומקצועית שמאפיינת את החייל ואת המשטרה".

מוחמד זיאד סלאימה מת כעבור זמן קצר. לטענת הפלסטינים, הוא היה בדרכו לרכוש עוגות לכבוד יום הולדתו שחל מחר. מן העבר השני, פורסמו כבר אמש פרטי זהותה של שוטרת מג"ב שירתה בו. האיומים על חייה לא איחרו להגיע - ברמזים שאינם משתמעים לשתי פנים. אל מול המצלמות היא ניסתה לגלות קור רוח: "אין מה לעשות, זו המשימה שלנו. צריך לקחת בחשבון גם את הדברים האלה".