האירוע בחברון: המפכ"ל שיבח את פעילות לוחמי מג"ב

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בחר הערב להדליק נרות בבסיס משמר הגבול ושיבח את פעולת לוחמת החיל שירתה אמש למוות בצעיר פלסטיני בחברון לאחר שזה כיוון לעברה אקדח דמה. "זאת הייתה פעולה מהירה ואיכותית"

המפכ"ל ולוחמי מג"ב, הערב (משטרת ישראל)

פחות מיממה לאחר התקרית הקטלנית בחברון בי ירתה לוחמת מג"ב למוות בפלסטיני, הגיע הערב מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לחזק את השוטרים באזור. המפכ"ל הדליק נרות בבסיס ההדרכה של משמר הגבול בבית חורון ואמר: " הפעולה המהירה, האיכותית של לוחמת מג"ב, יחד עם חבריה לפלוגה, מלמדת על אותה עשייה איכותית ומקצועית המאפיינת את החיל ואת המשטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רנ"צ דנינו הוסיף: "המציאות הביטחונית המורכבת בשטחי יהודה ושומרון מחייבת עשייה בנחישות וברגישות. ואני מדגיש - עשייה, משום ששוטרי מג"ב - עושים - פשוטו כמשמעו - בכל יום, בכל שעה, כדי להילחם בטרור ובהפרות הסדר לצד הכלה ורגישות כלפי האוכלוסייה האזרחית. העשייה הזו היא הנותנת. היא החשובה. בה אנו מתמקדים".

המפכ"ל החמיא למפקדי משמר הגבול והסביר כי "הפעולה המהירה, האיכותית של לוחמת מג"ב, יחד עם חבריה לפלוגה, מלמדת על אותה עשייה איכותית ומקצועית המאפיינת את החיל ואת המשטרה. היא מלמדת על רעות ואחריות הדדית בין הלוחמים, ומעל לכל, היא מלמדת על המסירות והנאמנות לערך המקודש של חיי אדם".

דנינו בחר לסיים את דבריו כשקשר את המקרה למאבק של המכבים בזמן החנוכה. "החג מסמל עבורי את תמצית הסיפור של העם היהודי. מאבקו של עם קטן נגד אימפריה. מאבק של מעטים מול רבים. עם ישראל עמד אז במבחן בזכות הנחישות. בזכות התבונה והרוח שפעמה בלב המוני העם ובקרב לוחמיו. כמו אז - גם היום, עומדת הרוח והנחישות של מגני העם למבחן. וכמו אז - גם היום - אנו יכולים ומנצחים את כל מבקשי רעתנו", דברי המפכ"ל הערב.

זירת האירוע בחברון, אמש (בנג'י סטרול, סוכנות תצפית)

אמה של הלוחמת: "גאה בבת שלי"

אילנה, אמה של לוחמת משמר הגבול שפיקדה על האירוע בחברון אמש אמרה היום לחדשות 2 באינטרנט כי ״אני גאה בבת שלי ומחזקת את ידה. אני מאמינה שכל שוטר ושוטרת אחרים שהיו נתקלים בסיטואציה כזו היו מגיבים באותה נחישות ומקצועיות״.