מהומות בחברון: 5 פלסטינים נפצעו

יום אחרי התקרית בה נורה למוות נער פלסטיני על ידי שוטרת מג"ב, החלו עשרות צעירים ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. בהמשך היום צפויה להיערך בעיר הלוויית הנער שנהרג, ובצה"ל נערכים למהומות אלימות

מהומות בחברון. 5 פלסטינים נפצעו (חדשות 2)

יום אחרי מותו של הנער הפלסטיני שנורה על ידי לוחמת מג"ב, המהומות בחברון נמשכות: עשרות צעירים פלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל בעיר. סוכנות הידיעות AP מדווחת כי החיילים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, והפלסטינים מדווחים על לפחות חמישה פצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימותים החלו בשעות הבוקר, אז התקבצו עשרות צעירים פלסטיניים, שהחלו ליידות אבנים ובקבוקים על חיילי צה"ל. כוחות הביטחון הגיבו בשימוש באמצעים לפיזור הפגנות ובהם ירי גז מדמיע.

בהמשך היום צפויה להתקיים בעיר הלוויתו של הנער מוחמד סליימה בן ה-17, ובצה"ל נערכים כי תהלוכת האבל תהפוך להתפרעות אלימה.

אמש: לוחמת מג"ב ירתה בפלסטיני ששלף אקדח

האירוע אמש בחברון הוא תקרית נוספת בשורה של אירועים ביטחוניים שהתרחשו בתקופה האחרונה ברחבי יהודה ושומרון ומעלים חשש במערכת הביטחון מהתפרצות של אינתיפאדה שלישית. אמש ירתה שוטרת מג"ב למוות בנער הפלסטיני, ששלף אקדח דמה אחרי מאבק בשוטרי מג"ב באזור מערכת מהכפלה.

האירוע התרחש בסמוך לשעה 20:00, אז התקרב מוחמד סליימה בן ה-17 לעמדה מספר 160 של מג"ב שנמצאת על כביש קריית ארבע-מערכת המכפלה. הוא ניגש לאחד השוטרים בעמדה, וכשהתבקש להזדהות הוציא תעודת זהות.

אחד הלוחמים במקום בדק אותה - ואז החל הנער להכות אותו באגרופים, הפיל אותו ושלף אקדח. שוטרת מג"ב שהייתה עדה לתקרית הגיבה במהרה - וירתה בו שני כדורים. הנער נפצע אנושות מהירי ומת מפצעיו בדרכו לבית-החולים.

בעקבות התקרית התפתחו הפרות סדר במקום. משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה. מאוחר יותר, הגיע חבלן לבדוק את האקדח ומצא כי מדובר באקדח דמה עשוי מתכת.