קריאות בפייסבוק: "מוות לחיילת שהרגה נער פלסטיני"

הרשת החברתית מוצפת בשעות האחרונות בתמונות של לוחמת מג"ב, שהרגה אמש נער פלסטיני ששלף אקדח דמה בחברון. לצד פניה הגלויות ומגואלות בדם, קוראים הגולשים הפלסטינים להרוג אותה או להעמידה לדין. באחת הכרזות הוצמד לראשה אקדח ונכתב בעברית: "בלתי נמנע"

אחת התמונות שהופצה בפייסבוק (מתוך "פייסבוק")

לוחמת מג"ב שהרגה את הנער הפלסטיני בחברון "מבוקשת": גולשים פלסטינים מפיצים בשעות האחרונות ברשתות החברתיות את תמונותיה הלא מטושטשות של שוטרת משמר הגבול, שירתה אמש בנער בן 17 ששלף אקדח דמה, ובצדן סיסמאות הקוראות להרוג אותה או להעמידה לדין בינלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחת התמונות שהועלתה לפייסבוק נראית החיילת, כשפניה לא מטושטשות ומגואלות בדם. בצדה הודבקה בעריכה תמונת אקדח ונכתב בעברית "בלתי נמנע". לצד תמונות אחרות של החיילת שהועלו לרשת נכתב: "הרוצחת מבוקשת לבית הדין הבינלאומי בהאג".

הבוקר, בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, שחזרה החיילת את רגעי הדרמה אתמול, שהסתיימו במותו של הפלסטיני בן ה-17 בחברון. "הלוחם שהיה איתי זיהה נער פלסטיני חשוד שהתקרב לכיוון עמדת הבדיקה. זיהיתי את הנער הפלסטיני שולף אקדח", סיפרה. "הבנתי שיש לי כמה שניות לבצע את הירי אחרת הלוחם עלול להיפגע. לא פחדתי ולא היססתי ועשיתי את הדבר הנכון. אני חושבת שכל לוחם או לוחמת שהיו במקומי, היו עושים בדיוק את אותו הדבר".

במהלך מבצע "עמוד ענן" ולאחריו פורסמו ברשתות חברתיות פלסטיניות עשרות תמונותיו של דובר צה"ל בערבית, אביחי אדרעי, שהתראיין פעמים רבות בכלי תקשורת ערביים במהלך המבצע. בתמונות הוכרז אדרעי כמבוקש על ידי חמאס ובין היתר פורסמו תמונותיו על קלף "אס".