צעקה "הקשב!" למפקדת והוכרה כנכה

משרד הביטחון הכיר בנזק שנגרם למיתרי הקול של חיילת, זאת בשל העובדה שנדרשה לצעוק רבות במהלך הטירונות. "נאלצתי לצרוח זמנים בכל עשר שניות", טענה בכתב התביעה. רופא מומחה קבע כי הנזק אכן נגרם כתוצאה מן הצעקות

צעקה "הקשב!" למפקדת והוכרה כנכה, ארכיון (AP)

סכנות לא צפויות בבסיס הטירונות: בת 24 תבעה את משרד הביטחון על נזק שנגרם לה במיתרי הקול, זאת משום שלטענתה נדרשה לצעוק בטירונות ולדבר ללא הפסקה. כך פרסם הבוקר העיתון "ישראל היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתביעה שהגישה, טענה הצעירה ששירתה בצבא בתור תצפיתנית, כי במהלך הטירונות נבחרה לתפקיד חניכה תורנית מתוך מחלקה בת 40 חיילות. לדבריה, במסגרת מילוי התפקיד, התבקשה "לצעוק עם קבלת המפקד ולצרוח זמנים בכל עשר שניות במהלך משימות שניתנו ולוודא שכל החיילות, קרובות ורחוקות, שמעו את דבריי".

עוד הסבירה התובעת, כי נאלצה לצעוק בכל פעם שחלפה על פני מישהו בכיר ממנה. "היום בקורס תשע מפקדות, שלוש סמלות ושלוש קצינות ולכולן נאלצתי לצעוק - גם אם רק צעדו לכיווננו", סיפרה הצעירה. "במידה והצעקה לא הייתה רמה מספיק לדעת מפקדת מסוימת - נאלצתי לצעוק פעמים נוספות עד שהייתה שבעת רצון", טענה.

רופא מומחה מטעם משרד הביטחון קבע בחוות דעת שהעביר, כי הצעקות שביצעה הצעירה בזמן שירותה הצבאי הביאו לבעיות חמורות במיתרי הקול ואף גרמו ליבלת בגרונה. לאחרונה קיבל משרד הביטחון את כתב התביעה והכיר בחיילת לשעבר כנכת צה"ל.