הלוחמת שירתה בפלסטיני משחזרת: "פעלתי כפי שנדרש ממני"

בקור רוח ולאור האיום המיידי בו חשה - ירתה הערב לוחמת מג"ב בפלסטיני בן ה-17 ששלף אקדח דמה ואיים על חברה בעמדה סמוך למערת המכפלה. הערב היא שחזרה את שאירע וסיפרה כי פעלה כנדרש. חמאס פרסם מודעות אבל על ההרוג

החיילת שירתה במחבל (דובר מג"ב)

שעות אחרי מותו של הצעיר הפלסטיני שאיים באקדח דמה על שוטרי מג"ב, בחמאס פורסמו הערב מודעות אבל - חלקן מעוטרות בתמונות בדמותו של הצעיר, מוחמד א-סלאמיה תושב חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דמו של השהיד מוחמד א-סלאמיה, שנשפך ביום הולדתו בסמוך למערת המכפלה, מוכיח עד כמה פושע הכובש הזה, השופך את דמם של בני עמנו השכם וערב", נכתב בהודעת חמאס הערב. "השהיד השתייך למשפחת אנשי ג'יהאד, ואחיו הוא האסיר המשוחרר עוואד א-סלאמיה ששוחרר בעסקת שליט אחרי 18 שנים בבית הכלא".

הלוחמת שחזרה את האירוע, הערב בחברון

בחמאס קראו בהודעה להשתתפות נרחבת בהלוויתו של א-סלאמיה, שתיערך היום בחברון. "אנו מתחייבים לדמו ולדם קרוביו", נמסר בהודעת הארגון.

בסרטון שהופץ הערב באינטרנט מתועדת לוחמת מג"ב משחזרת את התקרית. היא מדגימה כיצד הצעיר הפלסטיני התנפל על אחד הלוחמים במוצב והכה אותו. לאחר מכן היא מסבירה כיצד פתחה באש לעבר הצעיר, כשזה שלף את אקדח הדמה שברשותו והיא הייתה בטוחה שמדובר באיום ממשי על חיי הנוכחים במוצב. "פעלתי כפי שדרשו ממני", אמרה במהלך השחזור. "הבנתי כי חברי לצוות נמצא בסכנת חיים ממשית, לכן יריתי לעבר המחבל".

אקדח הדמה שנמצא בידיו של הפלסטיני (דוברות מחוז ש"י)

בצה"ל ובמשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התקרית, ושיבחו הערב את פעילותה של החיילת.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו יוסי זילברמן, מתן חצרוני ותום שרון