בשל איומים על חייו: אבטחה מוגברת לשר אהרונוביץ'

פרסום ראשון: יחידת "מגן" הגבירה האבטחה סביב ביתו של השר לביטחון פנים עקב איומים על חייו, שהתקבלו בין השאר גורמי ימין ואנשי ארגון להב"ה. הוא הונחה לנסוע ברכב משוריין. גם סביב השר בנט הוגברה האבטחה

איומים על חייו. אהרונוביץ', ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: אנשי יחידת האבטחה מגן הרחיבו את האבטחה סביב ביתו של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו). הוא אף הונחה לנסוע אך ורק ברכב משוריין עד להודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיומים על אהרונוביץ' מגיעים בין השאר מגורמי ימין, כמו למשל פעילים בארגון להב"ה - זאת בעקבות ההתבטאויות של אהרונוביץ' נגד פעילות הארגון. כמו כן, גם גורמים אחרים מאיימים עליו בעקבות הדברים הקשים שאמר לאחר פרסום הצילומים של נבחרי ציבור במדי אס.אס.

מוקדם יותר היום החליטה יחידת "מגן" לאבטח גם את שר הכלכלה נפתלי בנט בהופעות הפומביות שלו. נאמר לאנשי לשכתו שייתכן כי בימים הקרובים תהיה לו אבטחה צמודה. לא ידוע מה הסיבה, אך גם כאן מדובר באיומים שהתקבלו החל מסוף השבוע.

בדיון הערכת מצב שהתקיים לפני שבוע ובו השתתפו גורמים בכירים של המשטרה והכנסת, הגיעו הנוכחים למסקנה שמערכת הבחירות הנוכחית תתאפיין בעיקר בעימותים ובאיומים ברשת. לפיכך, יחידת הסייבר של המשטרה מתכוונת לפעול כמעט כולה רק במישור הזה, בניסיון לסכל או לאתר את אלו העומדים מאחורי הפצת האיומים.

ההסתה נגד אהרונוביץ'

לפני כחודש, הופיעה תמונה מעובדת של אהרונוביץ' במדי קצין נאצי בפרופיל פיקטיבי שהועלה לרשת הפייסבוק. בפרופיל, שטרם התברר מי עומד מאחוריו, כונה השר "קאפו/יודנראט". שבוע קודם לכן, הוצגו בעמוד בשם "חנן זועבי" תמונות של נבחרי ציבור לבושים במדי קצין נאצי, ומשרד המשפטים הודיע על חקירה בנושא.

בפרופיל שנפתח תחת השם "ירון נקמני" נראים פניו של אהרונוביץ' מולבשים על גופו של קצין נאצי שמחזיק תמונה של היטלר. "אהרונוביץ' - הקאפו/יודנראט לעניין ביטחון פנים במחנה הריכוז הישראלי שידוע גם בשם מדינת ישראל. תחת משטר זה אנחנו חיים, סובלים ומתים", נכתב בתיאור התמונה. גורמים בסביבתו של השר אמרו כי הוא היה מזועזע מהתמונות, בעיקר כיוון ששני אחיו וחלק גדול ממשפחתו נכחדו בשואה.