הלוחם שנפגע מטיל בעזה: "קרה לי נס"

חודש אחרי שנפצע לוחם גבעתי סמל שמעון אלנקרי, מטיל נ"ט שפגע בג'יפ הסיור בו נסע על גבול הרצועה, הוא משחזר את רגעי החרדה: "שמענו פיצוץ וחבריי השיבו אש, פחדתי שיחטפו אותי". הרופאים הצליחו להציל את ראייתו של אלנקרי, שאומר: "אני מתחיל עכשיו חיים חדשים"

סמל שמעון אלנקרי, שנפצע קשה לפני חודש כאשר ג'יפ הסיור של לוחמי גבעתי בו נסע נפגע מטיל נ"ט שירו חמושים פלסטינים באזור נחל עוז, שחזר היום לראשונה את האירוע הקשה. הוא דיבר על תהליך השיקום ועל נס החנוכה הפרטי שלו - הצלחת הרופאים להשיב לו את ראייתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העובדה שיצאתי מזה בחיים היא ההוכחה שניצחתי", סיפר בהתרגשות אלנקרי, שהחשש העיקרי של רופאיו היה כי הוא עלול לאבד את מאור עיניו. "קמתי אחרי יומיים שבהם הייתי מורדם", גולל את פרטי האירוע מזכרונו. "אין ספק שקיבלתי מתנה מאלוהים. מדובר בנס ואני מתחיל עכשיו חיים חדשים".

סמל אלנקרי עבר סדרת טיפולים קשה, שבסופה חזרה אליו ראייתו. "שמענו פיצוץ אדיר", הוא נזכר ברגע הפגיעה. "ראיתי את חבריי משיבים אש והייתי בטוח שניפול קורבן לחטיפה. רק כשהגעתי לבית החולים הרשיתי לעצמי לעצום את עיניי".

אתמול חזר הלוחם אל בית החולים סורוקה שבבאר שבע והדליק נרות עם הרופאים שהצילו את ראייתו. "הבטחתי לו שאף אחד מאיתנו לא יעזוב אותו לרגע", אמר גבריאל, אחיו התאום. יחד עם זאת, צפויה כעת לאלנקרי תקופת שיקום ארוכה, שבסופה, כך הוא מקווה - יוכל לחזור לשירות ביחידתו.