דיווח: מל"טים אזריים מתוצרת ישראל חגו מעל שמי אירן

רשת טלוויזיה אירנית ציטטה מומחי צבא שאמרו כי אזרבייג'ן משתמשת במל"טים מסוג "הרמס 450" שישראל מכרה לה, לצורך ביצוע משימות בקרה ומעקב לאורך הגבול בין המדינות

מל"ט מסוג איתן. ארכיון (דו"צ)

עליית שלב בריגול הישראלי אחרי תוכנית הגרעין האירנית? רשת הטלוויזיה האירנית בשפה האנגלית "פרס טי.וי" דיווחה כי מל"טים תוצרת ישראל שנמכרו לאזרבייג'ן חגו מעל שמי הרפובליקה האיסלמית, באזור הגבול בין המדינות השכנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח, אזרבייג'ן עושה שימוש במל"טים קלים שמקורם בישראל לצורך פעולות תיעוד לאורך גבולה המשותף עם אירן. לדברי מומחי צבא אירניים, אזרבייג'ן משתמשת במל"טים מסוג "הרמס 450" שישראל מכרה לה, לצורך ביצוע משימות בקרה ומעקב בשטח אירן. ברשת האירנית נטען כי ישראל מכרה לאזרבייג'ן 10 מל"טים מסוג זה בין השנים 2009 ל-2012.

"שיתוף פעולה הדוק בין ישראל ואזרבייג'ן"

המל"טים מסוג "הרמס 450" שהאירנים טוענים שאזרבייג'ן מפעילה בחסות ישראל, מצוידים גם במערכת GPS מתקדמת המאפשרת להם להעביר ולצלם תמונות לוויין. עם זאת, מציינים ברשת האירנית כי מל"טים מסוג זה יכולים להיות מצוידים גם במערכות התקפיות כולל טילי קרקע-אוויר וציוד לוחמה אלקטרונית.

בקיץ 2009 ביקר הנשיא פרס באזרבייג'ן ונועד עם הנשיא, אילהם אלייב. בפגישה בין השניים הם דנו בהרחבת שיתופי הפעולה בין המדינות וחתמו גם על הסכמים בתחום המדע והטכנולוגיה. הרשת האירנית טוענת כי שתי המדינות חתמו ביניהן גם על הסכמי שיתוף פעולה נרחבים גם בתחום הביטחון וכי ישראל מספקת לאזרים שירותי לווין ותיעוד מתקדמים.