בכיר חמאס: "ישראל איימה לבטל הסכם הפסקת האש"

בזמן שביקורו בעזה של ראש הלשכה המדינית של הארגון חאלד משעל נמצא בעיצומו, אמר מקורבו עיזאת אל-רישק לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", כי ישראל העבירה מסרים מאיימים לגבי הביקור. לדבריו, הישראלים איימו לבטל את הסכם הרגיעה שהביא לסופו של מבצע "עמוד ענן"

האם ישראל עמדה לחזור בה מהסכם הפסקת האש שהושג לאחר מבצע עמוד "ענן" בשל ביקורו של ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל ברצועת עזה? מקורבו של משעל, עיזאת אל-רישק, בעצמו בכיר בהנהגה המדינית של חמאס, אמר כי בתקופה האחרונה קיבלו בכירי התנועה מסרים מאיימים בנושא מגורמים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ציטטו את רישאק אומר: "כוחות הכיבוש שיגרו לעברנו איומים רציניים לגבי אפשרות ביטולה של הפסקת האש". בכיר חמאס הדגיש, על פי הדיווח, כי ביקורו של משעל ברצועת עזה נעשה על דעתו האישית, ומתוך הבנה שהוא לוקח סיכון.

משעל בעזה: "נשחרר את י-ם ואת פלסטין כולה"

כשבועיים אחרי שמבצע "עמוד ענן" הגיע אל סופו, לבשה אתמול עזה אווירת חג כשראש הלשכה המדינית של חמאס הגיע לראשונה לרצועה לביקור היסטורי לרגל חגיגות 25 שנים לייסוד הארגון. משעל, שחצה את הגבול במעבר רפיח, נישק את אדמת עזה, פרץ בבכי ושיגר מסרים נלהבים לתומכיו ותקיפים לכיוון ישראל.

משעל הגיע לרצועה מלווה במשלחת בכירים מהלשכה המדינית ובהם סגנו, מוסא אבו-מרזוק. הגעתו, שמלווה באבטחה כבדה, היא יריית הפתיחה לחגיגות חצי היובל להקמת חמאס, שייערכו לאורך כל סוף השבוע. עם חציית הגבול קיבל אותו בחיבוקים חמים ראש ממשלת הארגון, איסמעיל הנייה.

"בעזרת אללה, אמות כשאהיד בעזה ואטמן באדמת פלסטין", אמר משעל בפתח נאומו. "אלו הם רגעים היסטוריים עבורי. עזה, שהתבוססה בדם החללים הגיבורים שלה, הצליחה לגבור על הכיבוש הציוני. היא יקרה מכל. אני עוד אשוב לכאן. ביום הזה נולדתי מחדש בפעם השלישית - אחרי שהשנייה הייתה כשנתניהו ניסה לחסל אותי. אם ירצה אללה, נזכה כולנו לחיים חדשים כשתחילה נשחרר את ירושלים ואחר כך - את פלסטין כולה".