חשד: מנועי F-16 נגנבו מבסיס צה"ל

מספר מנועים של מטוס קרב מסוג F-16 נגנבו לאחרונה מבסיס צבאי במרכז הארץ, כך מפרסם הלילה אתר "וואלה!". על פי החשד נעזרה כנופיית הגנבים בגורם בתוך הבסיס. בצה"ל נמסר בתגובה: "נפתחה חקירת מצ"ח שמסקנותיה יובאו בפני הפרקליטות הצבאית"

חשד לגניבת מנועי F-16 (דו"צ)

מחדל חמור בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ: בימים האחרונים גילו גורמים בחיל כי מספר מנועים של מטוס קרב מסוג F-16 נגנבו מהבסיס, כך מפרסם הלילה אתר "וואלה!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום אומרים בכירים בחיל האוויר כי הכנופיה שגנבה את המנועים נעזרה מגורם בתוך הבסיס. אמירה זו מתבססת על מספר עדויות שנמצאו בשטח. בגדר הבסיס לא נתגלו פרצות, מה שמעלה את החשד כי הכנופיה נכנסה למקום דרך השער. כמו כן, בגלל גודלם של המנועים נדרשו ככל הנראה חברי הכנופיה להיעזר בכלי רכב גדול.

עם היוודע המחסור במנועי מטוס הקרב פנה מפקד הבסיס למשטרה הצבאית החוקרת. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נפתחה חקירת מצ"ח שמסקנותיה יובאו בפני הפרקליטות הצבאית". עד כה לא נעצרו כל חשודים בפרשה שמתוארת על ידי גורמים בחיל האוויר כאירוע חמור וראשון מסוגו בחיל.

בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי גניבת המנועים אך נבדקת האפשרות כי מדובר בגנבי מתכות. על פי הערכות שונות נעזרו הגנבים בחייל המשרת בבסיס או באזרח שעובד בתוכו.