חשד: חמישה חיילים "נישאו" לאותה הצעירה - כדי לזכות במענק

אל סניף בנק לאומי בחיפה הגיעו, בזה אחר זה, צעירים שדרשו רבבות שקלים והצטיידו בתעודות של הרבנות על חתונתם. בדיקה העלתה כי זייפו מסמכים שהעידו על כך שחלקו את "בחירת לבם" עם חבריהם. בתמורה, קיבלה הצעירה 2,000 שקלים לכל "בעל". כעת מתכוונים להגיש נגדה כתב אישום

האם נפלה הקרן להכוונת חיילים משוחררים קורבן לתרמית פרי מוחותיהם של צעירים, שביקשו לסיים את שירותם הצבאי עם מענק שמן במיוחד? במשטרה בודקים חשד שלפיו זייפו 8-10 חיילים תעודות נישואין של הרבנות כדי לזכות בסכום גבוה בהרבה מזה שמשולם לרווקים. לחדשות 2 נודע כי במקרה אחד, "נישאו" חמישה מבין החשודים לאותה הצעירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוק מתנה את קבלת המענק המורחב בכוונה לפתוח עסק, במצב כלכלי רעוע או בעיסוק בעבודה מועדפת. לפי העדויות שהצטברו, החל אחד החיילים לזייף את מסמכי הרבנות בחיפה - ועל גביהם גם את חתימתו של אחד מבכירי המוסד ש"אישר" כי הצעירים נישאו כדת משה וישראל.

החקירה העלתה כי בהמשך, חברו החשודים לצעירה שהסכימה "להתחתן" בנפרד עם כל אחד מהם באופן פיקטיבי. הם העבירו את טפסי הנישואין לבנק - וקיבלו את כספי המענק, וזכו כך - כל אחד - בסכום שבין 20,000-30,000 שקלים.

ריבוי המקרים עורר את חשדו של פקיד בסניף בנק לאומי בחיפה. בבדיקה קצרה שערך התגלה כי חמישה מבין מבקשי המענק נישאו, לכאורה, לאותה האישה. מיד אחר כך הוא יצר קשר עם המשטרה, שפתחה בחקירת הפרשה.

"הצעירה נחשפה לאחר שנרשמה כנשואה מספר פעמים"

מפקד מחלק הונאה במחוז הצפון, פקד ארז יהודה, סיפר כי הצעירה הודתה בחקירתה בכל העבירות המיוחסות לה. מתברר, כי ככל שהחייל שעמו התחתנה שירת זמן רב יותר או היה לוחם  - כך גדל גובה הקצבה. במשטרה העריכו כי היא גרפה לכיסה 2,000 שקלים על כל תיק נישואין וכעת צפוי להיות מוגש נגדה כתב אישום.