יעלון שוקל: להב"ה - ארגון טרור

שר הביטחון קיבל החלטה עקרונית להכריז על להב"ה כארגון טרור את שירות הביטחון הכללי וגורמי משפט במערכת הביטחון לאסוף חומר משפטי שיוכל לספק תשתית ראייתית להכרזה מסוג זה. להב"ה: יעלון מנסה לקבל קולות מהשמאל

כמעט שלושה שבועות לאחר גל המעצרים של פעילי ארגון להב"ה, בהם ראש הארגון בנצי גופשטיין, קיבל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון החלטה עקרונית להכריז על להב"ה ארגון טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון הנחה את שירות הביטחון הכללי וגורמי משפט במערכת הביטחון לאסוף חומר משפטי שיוכל לספק תשתית ראייתית להכרזה מסוג זה. ההחלטה של יעלון מגיעה זמן קצר אחרי שהגיע למקום טוב בבחירות המקדימות בליכוד, וזאת למרות לחץ כבד של המתנחלים וגורמי הימין הקיצוני במפלגה.

בנצי גופשטיין, יו"ר הארגון, מסר כי "מדובר בתעלול בחירות שמסביר למה אסור להצביע לליכוד. אני מציע לבוגי לפעול להוצאה מחוץ לחוק של התנועה האסלאמית ואחר כך להתעסק עם ארגון לגיטימי שפועל נגד התבוללות לאחר שמשטרת ישראל ושב"כ ניסו להפליל אותנו ללא הצלחה. במקום ששר הביטחון יטפל באויבי ישראל הוא מנסה לקבל קולות מהשמאל ונלחם בארגון להב"ה".

בחודש שעבר, לאחר שנעצר בחשד לגזענות והסתה לאלימות, התייחס יושב-ראש להב"ה בנצי גופשטיין בריאיון לחדשות 2 לעליית המדרגה נגד הארגון, שהחלה לפני שלושה שבועות עם הצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים והובילה למעצרם של 3 מפעיליו של גופשטיין ובסוף הביאה גם למעצרו שלו.

גופשטיין לא גינה את המעשה שבו הודו שלושה מפעילי ארגונו: "צריך לשאול ולחקור לראות אם הם בכלל עשו את זה ושרפו את בית הספר. בשב"כ כולם יכולים להודות בכל. העניין הוא שאני מרגיע את האנשים האלה. כשהם באים אליי יש להם מסגרת לגיטימית לפעול, אם יוציאו את להב"ה מחוץ לחוק - זה יתפוצץ להם בפנים".