צפו: השניות שלאחר ניסיון הפיגוע בשומרון

במהלך פעילות מבצעית של שב"כ בשומרון, סטה רכב פלסטיני והתנגש חזיתית בעוצמה בג'יפ צבאי בו נסעו אנשי השב"כ. בעת התאונה יצא מהרכב מחבל כשבידו גרזן ופצע שניים. המחבל חוסל. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו תיעוד השניות שלאחר חיסול המחבל

אנשי הביטחון של המועצה האזורית שומרון פרסמו הערב את תיעוד חיסול המחבל שהסתער הבוקר עם גרזן על שני אנשי שב"כ, לאחר שהתנגש בג'יפ בו נסעו בכביש 557, סמוך ליישוב שבי שומרון. האירוע הסתיים כשהמחבל הפלסטיני חוסל לאחר שהשניים פתחו לעברו באש ממנה נהרג. בצה"ל ובמשטרה עדיין חוקרים את נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המקרה עולה, כי במסגרת פעילות מבצעית של השב"כ באזור דיר שרף (בין שבי שומרון לישוב עינב) סטה רכב פלסטיני ממסלולו והתנגש חזיתית בעוצמה בג'יפ צבאי בו נסעו אנשי שב"כ. כתוצאה מהפגיעה המכוונת, הג'יפ התהפך וארבעה מיושביו נפצעו באורח קל.

מיד לאחר מכן, יצא הנהג הפלסטיני מהרכב הפוגע לעבר הג'יפ כשבידו גרזן והסתער עליהם בצעקות "אללה הוא אכבר". עובד שב"כ ירה לעבר המחבל והרג אותו. המחבל שנהרג הוא תושב אחד הכפרים באיזור טול כרם. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי מדובר בחאתם שדיד, בן 37 מהעיירה עולאר מזרחית - לטול כרם.

שוטרי מחוז ש"י שהגיעו למקום מבצעים סריקות מחשש שבאזור ישנם מחבלים נוספים.

"מחבל שמנסה לתקוף יהודי - לחסל אותו"

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר בעקבות התקרית: "אני משבח את הפעולה הנחושה והמיידית של כוחות הביטחון והריגת המחבל. על הממשלה ללמוד מכוחות הביטחון מהי נחישות במלחמה בטרור. מחבל שמנסה לתקוף יהודי התוצאה הנכונה היחידה היא לחסל אותו". מסיקה אף הוסיף כי "זוהי התגובה הערבית לאי נקיטת צעדים בישראל, בתגובה למהלך הפלסטיני באו"ם".

מוועד מתיישבי שומרון נמסר בתגובה כי "לאחר ההצבעה באו"ם נראה כאילו מדינת ישראל הפכה להיות 'מדינה משקיפה' על הטרור". הוועד קרא להמשיך בפעולות לסיכול הטרור ולא להירתע מ'הפחדות' של גורמי שמאל בדבר לחץ בינלאומי שנועד "לסרס" את ריבונתה של מדינת ישראל.