דיווח: ישראל בדקה אפשרות לתקיפה בסוריה

מלחמת האזרחים בסוריה הולכת ומעמיקה, ומדאיגה יותר ויותר את מערכות הביטחון בישראל, בעולם המערבי ובמדינות האזור. בישראל, כמו גם ירדן, חוששים מפני מהלך נואש של אסד, שיכלול שימוש בנשק כימי או העברתו לגורמים אחרים. על פי דיווח במגזין "אטלנטיק", ישראל פנתה לירדן כדי לקבל אור ירוק לתקיפת מאגרי נשק כימי

נערכים לתקיפה בסוריה? אילוסטרציה (דו"צ)

על רקע המשך הלחימה בסוריה, ישראל בדקה אפשרות של תקיפת מאגרי הנשק הכימי של אסד - כך מדווח היום אתר האינטרנט של המגזין האמריקני "אטלנטיק". על פי הפרסום, ישראל פנתה לירדן, הגובלת בסוריה וקרובה לחלק מהמתקנים, כדי לקבל אישור לתקיפה כזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ככל שהלחימה בסוריה הולכת ומחריפה, כך גוברים גם החששות ברחבי העולם מייאושו של באשר אסד, שעלול להוביל אותו, על פי חלק מההערכות, לעשות שימוש בנשק הכימי שברשותו. בישראל עוקבים בדאגה אחר הדיווחים על תזוזות שבוצעו במאגרי הנשק, ונערכים גם לאפשרות שנשק כזה עלול למצוא את דרכו לידיהם של גורמים עוינים שונים.

על פי דיווח שהתפרסם היום, נציגי המוסד הגיעו בחודשיים האחרונים פעמיים לירדן, כשבידיהם תוכניות לתקיפת מאגרי הנשק הכימי של אסד. מטרת הפגישות, לפי הפרסום - ישראל ביקשה את רשותה של ירדן לתקוף את האתרים, אבל עד כה נענתה בשלילה.

אחד הגורמים המצוטטים בידיעה הסביר כי "חלק ממאגרי הנשק הסורים נמצאים סמוך לגבול הירדני". הוא הוסיף כי "הירדנים צריכים להיות זהירים מאוד שלא להתגרות בסורים, ועלולים להיות חשודים במעורבות בתקיפה, אם אכן תצא לפועל".

עוד צויין בדיווח כי מזל"טים של חייל האוויר הישראלי והאמריקני חגים בתקופה האחרונה מעל לגבול בין ירדן לסוריה, ועוקבים אחר התנועות במאגרי הנשק.