דוח הרפז הסופי נשלח למבוקרים

מבקר המדינה יוסף שפירא שלח את הגרסה הסופית של הדוח בפרשת זיוף המסמך, שהסעירה את מערכת הביטחון, לארבעת המעורבים המרכזיים: שר הביטחון ברק, יועצו יוני קורן, הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי וראש לשכתו ארז וינר

גרסתו הסופית של דוח הרפז הועברה היום למבוקרים בפרשה ובראשם שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. הגרסה הנוכחית נכתבה על ידי מבקר המדינה יוסף שפירא לאחר שהמבוקרים העבירו את הערותיהם על הדוח הקודם, אותו כתב קודמו של שפירא בתפקיד מיכה לינדנשטראוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד מבקר המדינה שלח את הדוח, שמסווג כ"סודי ביותר" וחל איסור על פרסומו, מלבד למבוקרים גם לראש הממשלה, ליושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ליושב ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת, ליועץ המשפטי לממשלה לרמטכ"ל וכן לוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת.

הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת היא שתקבע, בהתייעצות עם מבקר המדינה, מהם הפרקים שיתפרסמו, במלואם או בחלקם, או לא יתפרסמו כלל בדוח הגלוי.

ברק ואשכנזי הביעו סיפוק מהטיוטה

לפני כשלושה חודשים, לאחר העברת "נוסח כמעט סופי" של הדוח, הגיבו הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ושר הביטחון ברק בסיפוק לדברים שנכתבו בו. "מעיון ראשוני עולה בבירור שאשכנזי וסביבתו לא היו מעורבים בכתיבת המסמך או הפצתו לתקשורת", הדגישו אז עורכי דינו של הרמטכ"ל לשעבר. "הובהר כי אשכנזי לא ביקש מעולם הארכת כהונתו לשנה חמישית, ובעיקר אין שום יסוד לטענות בדבר פוטש. לא הייתה שום מעורבות מצד אשכנזי בהליך מינוי הרמטכ"ל. בנוסף, אין ולא היו שום קשרים עסקיים בין אשכנזי להרפז".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה להגשת הטיוטה: "שר הביטחון אהוד ברק, מביע סיפוק מהממצאים העולים מטיוטת דוח הרפז שהופצה הערב וזאת מבלי להיכנס לתכנים בטיוטה. שר הביטחון ברק, ציין את הערכתו לעבודה היסודית של מבקר המדינה וצוותו".