חשד לניסיון פיגוע בשומרון: פלסטיני שתקף בגרזן, נורה ונהרג

צעיר פלסטיני התנגש ברכב בו נסעו שני אנשי כוחות הביטחון, סמוך לשבי שומרון, ואז יצא מהמכונית והחל לתקוף אותם בגרזן. השניים פתחו לעברו בירי והצליחו להרוג אותו. הם נפגעו קל בהתנגשות

חשד לניסיון פיגוע: הג'יפ שהתהפך בשומרון (דוברות משטרת ש"י)

פלסטיני ניסה לתקוף הבוקר בגרזן שני אנשי שב"כ, לאחר שהתנגש בג'יפ בו נסעו בכביש 557, סמוך ליישוב שבי שומרון. השניים פתחו לעברו באש ממנה נהרג. בצה"ל ובמשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה, כי במסגרת פעילות מבצעית של השב"כ באזור דיר שרף (בין שבי שומרון לישוב עינב) סטה רכב פלסטיני ממסלולו והתנגש חזיתית בעוצמה בג'יפ צבאי בו נסעו שני אניש שב"כ. כתוצאה מהפגיעה המכוונת, הג'יפ התהפך ויושבי הרכב נפצעו באורח קל.

מיד לאחר מכן, יצא הנהג הפלסטיני מהרכב הפוגע לעבר הג'יפ כשבידו גרזן והסתער עליהם בצעקות "אללה הוא אכבר". עובד שב"כ ירה לעבר המחבל והרג אותו. המחבל שנהרג הוא תושב אחד הכפרים באיזור טול כרם. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי מדובר בחאתם שדיד, בן 37 מהעיירה עולאר מזרחית - לטול כרם.

שוטרי מחוז ש"י שהגיעו למקום מבצעים סריקות מחשש שבאזור ישנם מחבלים נוספים.

נלחמה במחבל

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר בעקבות התקרית: "אני משבח את הפעולה הנחושה והמיידית של כוחות הביטחון והריגת המחבל. על הממשלה ללמוד מכוחות הביטחון מהי נחישות במלחמה בטרור. מחבל שמנסה לתקוף יהודי התוצאה הנכונה היחידה היא לחסל אותו".

לפני כשבוע הצליחה יעל מצפון, תושבת שדי אברהם, להילחם במחבל שחדר לביתה, בזמן שהשגיחה על ארבעת ילדיה. בתחקיר שנערך התברר כי ההתרעה במקום לא פעלה לאחר שפלסטינים שהתקרבו לגדר המערכת בדרום הרצועה ימים קודם לכן חיבלו בה.

"בחיים עוברים לך דברים כאלה בראש, עבר לי שאני מנסה להתמודד עם דבר כזה - אם הייתי נשכבת על הרצפה כשהוא אמר לי להישכב על הרצפה יכול להיות שלא הייתי כאן עכשיו, או אחד מהילדים שלי לא היה פה עכשיו", שיחזרה יעל.