משפחות חללי הטרור: "ישי נזכר לשלול אזרחות לפני הבחירות"

הפרסום בחדשות 2 על המהלך שמוביל שר הפנים נגד מי שביצע את הפיגוע באוטובוס בתל אביב התקבל בזעם בקרב בני משפחות ששכלו את יקיריהם בפיגועים. אחד מהם ציין כי לפני יותר משנה פנה לישי בדרישה לנקוט צעד דומה כלפי מחבל אחר, אך לא זכה לתשובה

"ישי נזכר לשלול אזרחות בבחירות" (רויטרס)

הידיעה על המהלך שמוביל שר הפנים, אלי ישי, לשלול את אזרחותו של תושב טייבה, שביצע את הפיגוע באוטובוס בתל אביב לפני כשבועיים, התקבלה בתחושות מעורבות בקרב חלק ממשפחות חללי הטרור. הערב היו ביניהם מי שהביעו תמיהה על כך, לנוכח העובדה שבעבר נמנע ישי מנקיטת צעד דומה ובייחוד בשל המועד הפוליטי הרגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששיגר לישי יוסי צור, ששכל את בנו אסף ז"ל בפיגוע באוטובוס קו 37 בחיפה ב-2003, כתב: "במרס 2011 פנינו לשר הפנים וביקשנו לשלול את אזרחותו של מחבל שנידון למאסר עולם על רצח 11 ישראלים. עד היום לא קיבלנו תשובה - לא בעל פה ולא בכתב".

על עיתוי המהלך כתב צור: "עכשיו, עם התקרב הבחירות, גילה פתאום שר הפנים 'רגישות' מוגברת כשהציע לשלול את אזרחותו של המחבל שביצע את הפיגוע באוטובוס בתל אביב בזמן מבצע 'עמוד ענן' - פיגוע שלשמחת כולם, לא נהרג בו איש".

צור הביע תקווה כי פרסום הדברים "יעניק לשר ישי הזדמנות נוספת, בתקווה שהקרבה לבחירות תגרום למשרד הפנים לממש את לשון החוק ושנוכל לקבל, סוף כל סוף, תשובה על פנייתנו".