ישי ישלול את אזרחותו של המחבל מהאוטובוס בת"א

שר הפנים מתכוון להשתמש בהליך חריג כדי לשלול את אזרחותו של המחבל מטייבה, שביצע את הפיגוע לפני כעשרה ימים בקו 142 של "דן" בו נפצעו 28 בני אדם. ישי כבר פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לאשר את המהלך

שר הפנים אלי ישי רוצה לשלול את אזרחותו של המחבל מטייבה, שביצע את הפיגוע באוטובוס בתל אביב לפני כעשרה ימים - בזמן מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישי יכול להשתמש בהליך חריג של שלילת אזרחות, כשמדובר באזרח שפגע בביטחון המדינה, ופנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי שיאשר לו את ההליך יוצא הדופן.

המחבל שנעצר לאחרונה הוא תושב טייבה, אך במקור הוא תושב יהודה ושומרון, שקיבל תעודת זהות כחולה אחרי הליך איחוד משפחות. שר הפנים מתנגד להליך וטוען כי למעט במקרים מיוחדים, במקרה בו בני הזוג מגיעים משני צדי הקו הירוק הם צריכים לגור ברשות הפלסטינית ולא בשטח מדינת ישראל.

ישי ממצב עצמו כסמן הימני בהנהגת ש"ס

במקביל, נערך הערב כנס בחירות של ש"ס בחיפה, עם שלישיית המנהיגים אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס. ישי, גם באמצעות שלילת אזרחות המחבל, ממשיך למצב את עצמו כצלע הימנית בהנהגה.

ישי התנגד להפסקת האש ודיבר בחריפות על מיטוט שלטון החמאס בעזה. זאת, בעוד דרעי ואטיאס נחשבים בעלי עמדות שנוטות יותר לשמאל.

ביום שלישי יופיעו השלושה בכנס בחירות בירושלים, וביום חמישי תתכנס מועצת חכמי התורה של ש"ס כדי להכריז רשמית על רשימת המועמדים לכנסת, ערב הגשת הרשימות.