פאנטה מצדיע לברק

אחרי שהנשיא פרס זכה לקבל את מדליית החירות האמריקנית מידיו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, הלילה הצטרף גם שר הביטחון הפורש אהוד ברק לרשימת הישראלים שמתכבדים בתארים אזרחיים יוצאי דופן מהממשל בוושינגטון. שר ההגנה האמריקני העניק למקבילו הישראלי את העיטור הגבוה ביותר שניתן לאזרחים בארצות הברית

אות הוקרה לברק (משרד הביטחון)

לא רק פרס:עם סיום תפקידו של שר הביטחון אהוד ברק החליטו בפנטגון להעניק לו את העיטור הגבוה ביותר שניתן לאנשי צבאות זרים. כשהתברר שכבר קיבל את העיטור בזמן שכיהן כרמטכ"ל, החליט שר ההגנה האמריקני לאון פאנטה להעניק לו עיטור גבוה עוד יותר - הגבוה ביותר שניתן להעניק לאזרח.

במסיבת עיתונאים שהתנהלה הלילה בפנטגון העניק מזכיר ההגנה האמריקני, לאון פאנטה למקבילו הישראלי, שר הביטחון אהוד ברק, את עיטור הכבוד הגבוה ביותר ששר ההגנה רשאי להעניק לאזרח, בדומה לעיטור שמוענק לנשיא בעת סיום תפקידו.

בפנטגון התכוונו תחילה להעניק לשר הביטחון את אות ההוקרה הגבוה ביותר שניתן להעניק לאיש צבא זר, עם סיום תפקידו. אז התברר עם זאת כי ברק כבר קיבל בעבר את העיטור האמור עוד במהלך כהונתו כרמטכ"ל על ידי קולין פאוול, ששימש אז כראש המטות המשולבים.

שר ההגנה לאון פאנטה החליט בעקבות הגילוי להעניק לברק את העיטור הגבוה ביותר שבכוחו להעניק לאזרח. במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה הלילה בפנטגון העניק פנטה את העיטור לברק באופן רשמי, וזה בתמורה נתן לו דגם קטן של כיפת ברזל.