הפלסטינים: "צה"ל עצר סירת דיג והפר הרגיעה"

סירת דיג ועליה 9 בני אדם נעצרה על ידי חיל הים - ובעזה מאשימים את ישראל בהפרת הסכם הרגיעה. "ע"פ תנאי ההסכם החדש מותר היה לשוט באזור", נטען בכלי התקשורת הפלסטיניים - אך בישראל טענו: הסירה הפרה את המצור הימי. אנשי הסירה נעצרו, נחקרו ושוחררו

סירת דיג בחופי עזה, ארכיון (AP)

בעזה מאשימים את ישראל בהפרת הסכם הרגיעה: סירת דיג ועליה תשעה בני אדם נעצרה היום על ידי חיל הים מול חופי הרצועה. הפלסטינים טוענים כי הסירה שטה באזור המותר לשייט על פי תנאי הסכם הרגיעה, במרחק שישה מייל ימי מחופי עזה - בצה"ל דוחים את הטענה ומבהירים כי הסירה חצתה את האזור המותר לדיג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הפלסטינים, במסגרת הסכם הרגיעה עם חמאס, התירה ישראל את הרחבת האזור המותר לשייט למרחק של שישה מייל ימי. בכלי התקשורת בעזה דווח כי הסירה שנעצרה על ידי חיל הים שטה במסגרת המרחק המדובר מעזה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "סירת דיג פלסטינית חצתה את האזור המותר לדיג בצפון רצועת עזה, ונעצרה על ידי כוחות של חיל הים. הדייגים הפלסטינים הועברו לתחקור בנמל אשדוד. לאחר מכן הם הוחזרו לרצועה".

בעקבות התקרית, פרסם משרד החקלאות בעזה הצהרה בה האשים את ישראל ב"תוקפנות ימית". "הכיבוש שואף באמצעות תוקפנותו בים להפוך את הדייגים הפלסטינים לפושטי יד, באמצעות החרמת רכושם וציוד הדיג שלהם", נמסר בהודעה. "אנו פונים לכל הגורמים הרלוונטיים להפעיל לחץ על הכיבוש כדי להביא להפסקת התגרותו בדייגים בחופי עזה". על פי הדיווחים בעזה, מספר הדייגים המקומיים נאמד בכ-350, המחזיקים בכ-700 סירות.