צפו: "שרביט קסמים" מיירטת טיל בהצלחה

לאחר שנחשף לפני יומיים כי מערכת היירוט לטווחים בינוני וארוך "שרביט קסמים" צלחה לראשונה מבחן מבצעי, משרד הביטחון פרסם הערב את תיעוד היירוט. המערכת החדשה תספק שכבת הגנה נוספת לישראל. כך זה נראה

לאחר שמשרד הביטחון התיר לפני יומיים לפרסם כי ניסוי ראשון של מערכת "שרביט קסמים" ליירוט רקטות בטווחים בינוני וארוך הסתיים בהצלחה, הערב פורסם התיעוד של הניסוי, בו ניתן לראות כיצד המערכת מיירטת טיל בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הניסוי במערכת - שפותחה במקביל על-ידי רפא"ל הישראלית וחברת "רית'יאון" מארצות הברית, ערכו מינהלת "חומה" של משרד הביטחון יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA). ההערכה במערכת הביטחון היא שהטיל יהפוך מבצעי בשנת 2014 - במקביל להשלמת פריסת מערכות כיפת ברזל ביעדים נוספים, ההבדל בין שתי המערכות הוא ש"שרביט קסמים" לא מצריך פריסת סוללות טילים כמו אחותו הקטנה.

"נתוני הניסוי יאפשרו את המשך הקמת מערכת 'שרביט קסמים' ואת פיתוח האמצעים הדרושים עד להבשלה מבצעית שלה בעתיד", נמסר בהודעה בנושא בתחילת השבוע. במשרד הביטחון הסבירו כי "'שרביט קסמים' נועדה להעניק למדינת ישראל שכבת הגנה נוספת ובכך לאפשר את עיבוי מערך ההגנה מפני איומי הטילים והרקטות".

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס לניסוי ואמר כי "ההצלחה הגדולה של סוללות 'כיפת ברזל' במבצע 'עמוד ענן' הבהירה מעל לכל ספק את החשיבות העצומה שיש למערכות ההגנה מפני טילים. מדינת ישראל מובילה בעולם בתחום זה, בזכות התעשיות הביטחוניות הישראליות ואנשיהן".