אהוד ברק סייר במפעל רפא"ל והודה לעובדים

אחרי ההישגים המרשימים של כיפת ברזל במבצע "עמוד ענן" והניסוי המוצלח במערכת שרביט קסמים, הגיע הרגע של שר הביטחון לבוא ולומר תודה לאנשים שעומדים מאחורי המחשבים והמכונות שמייצרות את הטילים ש"שינו את פני המערכה האחרונה" לפי ברק

ברק ברפא"ל, היום (משרד הביטחון)

שר הביטחון אהוד ברק אמנם הודיע אתמול על פרישה מהחיים הפוליטיים, אך יש לו עוד חודשיים לפחות בתפקיד, והבוקר הוא סייר במפעל רפא"ל שם מייצרים את מערכות "שרביט קסמים" ו"כיפת ברזל" שהציגה ביצועים מצוינים במבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באתי לכאן כדי לומר תודה, לא רק כשר ביטחון, אלא גם בשם אזרחי המדינה והממשלה", אמר ברק. "אנחנו רואים פה את הדגם של מיירט כיפת ברזל ואת הדגם של המיירט של 'שרביט קסמים', שעשה ניסוי מוצלח בימים האחרונים, ובשני המקרים אנחנו ניצבים בפני פסגת ההישגים של טכנולוגיה".

שר הביטחון המשיך בשבחים ואמר עוד כי "אין מדינה בעולם, אין צבא בעולם, שעומדים לרשותם אמצעים כל כך מתקדמים, כל כך אפקטיביים, שהוכיחו את עצמם רק לפני שבוע, כמו מדינת ישראל בזכות כיפת ברזל".

כזכור הצליחו המייצרים להשמיש מערכת חמישית במספר במהלך ימי הלחימה והציבו אותה בגוש דן. פחות משעתיים אחר כך היא כבר הפכה פעילה כאשר יירטה שתי רקטות שנורו לעבר אחת הערים הגדולות במרכז. שלשום בערב התבשרנו גם על ניסוי מוצלח שנערך בשמי הדרום בטיל "שרביט קסמים" - שגם הוא כמו אחותו הקטנה מיוצרים בישראל בעזרת סיוע כספי אמריקני.

"אני חושב שההישגים של המייצרים שינו באופן דרמטי את פני המערכה מול המסה של טילים ורקטות פשוטים וזולים, ולא במקום היכולת ההתקפית- שגם את חוד החנית שלה רפא"ל משחיזה בראש קבוצת תעשיות ישראליות אחרת. אבל זה נותן גם לאזרחים תחושה אחרת, גם להנהגה המדינית חופש פעולה בקבלת ההחלטות, באופן שלא רק מקצר מלחמות, לא רק מקטין את הנזק ממלחמות, אלא יכול בעיתויים נכונים למנוע מלחמות או לדחות אותן", סיים ברק.