מצרים: סוכלה הברחת נשק גדולה לעזה

מנגנוני הביטחון המצרים סיכלו הברחת מצבור של אמצעי לחימה מלוב לרצועת עזה - כך טוענים כלי התקשורת במדינה. החוליה שעמדה מאחר ההברחה נעצרה והמשלוח, שכלל נשק נגד טנקים וטילי כתף, הוחרם. "החוליה התכוונה להבריח את הנשק דרך מנהרות", אמרו גורמים ביטחוניים

סוכלה הברחת נשק לעזה, ארכיון (רויטרס)

ימים ספורים לאחר שנכנסה לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לחמאס נראה כי מאמצי ההתחמשות של הארגון נמשכים. גורמים במצרים מדווחים הבוקר כי כוחות הצבא סיכלו לאחרונה הברחת מצבור גדול של אמצעי לחימה שהיה בדרכם מלוב לרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון המצרי אל-אהראם מדווח כי מנגנוני הביטחון תפסו באזור תעלת סואץ כמות גדולה של כלי נשק שעה שהיו בדרכם לידי החמאס. על פי הדיווח, בין היתר נמצאו ברשות המבריחים כ-185 ארגזי תחמושת קלה, נשקים נגד טנקים, טילי אר.פי.ג'י וכמות גדולה של חומרי נפץ.

ההברחות נמשכות, נשק שנתפס על ספינה (חדשות 2)

החוליה שעמדה מאחרי ההברחה נעצרה והמשלוח, שעלותו נאמדת ב-20 מיליון לירות מצריות הוחרם. "המידע המודיעיני שהתקבל הצביע על כוונה של חוליית מבריחים להכניס את אמצעי הלחימה דרך המנהרות - על מנת שאלו יגיעו לסיני", אמר גורם ביטחוני לעיתון המצרי. "שלושה מחברי החוליה נעצרו והם נחקרים".

בתוך כך, מפרסם הבוקר העיתון הגרמני ה"זודדויטשה צייטונג" כי משרד החוץ הציע יוזמה משותפת עם האיחוד האירופי לבלימת הברחות הנשק לרצועה. על פי מתווה ההצעה, חיילים ומשקיפים אירופאים יוצבו במעבר הגבול עם מצרים על מנת להשיב את השקט לאזור ולמנוע התלקחות נוספת בין ישראל לחמאס.