ברק מתעקש: "החמאס הוכה קשה מאוד"

שר הביטחון אהוד ברק ממשיך לטעון כי החמאס והג'יהאד הוכו קשה במבצע עמוד ענן, וכי לא כל הישגי ישראל עדיין ידועים. ברק מדגיש גם היום: "אנו נחושים להביא את השקט והרגיעה לתושבי הדרום, ובמקביל לשמור על לגיטימציה בינלאומית לפעולות ישראל". קודם לכן, טענו בחמאס שברק פרש בגלל "הכישלון הישראלי" במבצע עמוד ענן

ברק בהודעת הפרישה, הבוקר (חדשות 2)

שר הביטחון הפורש אהוד ברק מגיב בעקיפין לטענת חמאס כאילו פרש בגלל כישלון מבצע עמוד ענן: "החמאס והג'יהאד הוכו מכה קשה מאוד, התמונה תתבהר להם במהלך הימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס הענקת פרס על שם דוד בן-גוריון, הרבה שר הביטחון לצטט את מייסד המדינה: "לא חשוב מה העם רוצה. חשוב מה רצוי לעם", הדגיש ברק את דבריו של בן גוריון והוסיף: "הנהגה איננה אמורה לפעול על פי רחשי הציבור לכשעצמם בנושאים כאלה, אלא לשקול בקור רוח ובאחריות מה צריך ומה ניתן להשיג ואיך לעשות את זה הכי טוב".

"החמאס והג'יהאד בעזה חוגגים גם את ההישגיים הסמליים, גם כאילו הם הפילו מטוס F16, גם את הטילים שלא התפוצצו בתל אביב, אבל אנחנו יודעים שהמאבק הוא בחלקו מאבק של סמלים, אנחנו יצאנו אחרי ירי מתמשך, צפוף ורצוף על האזרחים בדרום. אמרנו אז ואנו אומרים גם היום: אף מדינה לא תסכים לקבל ירי על אזרחיה, ואנו נחושים להשיב את השקט והרגיעה לתושבי הדרום", אמר ברק.

"נדע לנצח צבאית ולהביא לפריצה מדינית"

"בן-גוריון טבע גם את האמירה 'על כוחנו וצדקתנו'. אני משוכנע שנדע לגבור על האיומים הצבאיים וגם להביא לפריצה בתהליך המדיני. זה תלוי בנו ובין היתר במידת הבנתנו את מורכבות הזירה הבינלאומית ואת הקשר בין עוצמה כוללת לבין הצלחתנו לשמור, בכל מצב שאנחנו פועלים, על לגיטימיות בינלאומית למדיניות ישראל ולפעילותה, אנו פועלים בזיקה עמוקה אל העולם כולו ולמציאות באזור", הדגיש שר הביטחון את חשיבות הלגיטימציה בעולם לפעולות ישראל.

זמן קצר לאחר הודעתו המפתיעה של שר הביטחון על פרישה מהחיים הפוליטיים, טענו בארגון החמאס כי מדובר בהישג שלהם, וכי ברק לטענתם התפטר בשל "ניצחון ארגונם על ישראל".

בהודעה שפרסם חמאס מיד אחרי הודעת ברק, נכתב כי "התפטרותו היא ההוכחה לכישלונו המדיני והצבאי במלחמה על רצועת עזה, כמו גם כשלון ממשלת הכיבוש - בהשגת מטרותיה במבצע 'עמוד ענן'". אחד מדוברי חמאס פאוזי ברהום, כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו כי "ההחלטה הזאת היא ניצחון נוסף לניצחונות ההתנגדות - זוהי הוכחה למצב הבלבול והמשבר האמיתי ממנו סובלת הנהגת הכיבוש".