שוב: ירי תועה מסוריה לרמת הגולן

קליע שנורה מנשק קל, ככל הנראה במהלך הלחימה בין צבא אסד למורדים בקרבת הגבול עם ישראל, פגע בסמוך לרכב סיור של צה"ל ברמת הגולן. בתקרית לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הודעה הועברה לכוח האו"ם באזור. מוקדם יותר אתמול דיווחו תושבים באלוני הבשן על קולות נפץ

שוב ירי ברמת הגולן. ארכיון (רויטרס)

נמשכת זליגת הלחימה מסוריה: קליע שנורה מנשק קל במהלך הקרבות בסוריה, סמוך לגבול עם ישראל, פגע הלילה בסמוך לרכב סיור של צה"ל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הכוחות המוצבים במקום זיהו הלילה ירי מנשק קל באזור גדר המערכת, שפגע בסמוך להם. מדובר צה"ל נמסר כי "ככל הנראה מדובר בירי סורי תועה כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה". הודעה בנושא הועברה לכוח האו"ם באזור.

מוקדם יותר אתמול דיווחו תושבים במושב אלוני הבשן על קולות נפץ עזים בקרבת מקום. מבדיקה שערך צה"ל עולה כי ככל הנראה מדובר בקולות הלחימה מעבר לגבול וכי לא זוהתה פגיעה בתקרית זו.

לפני כשבועיים, במהלך מבצע "עמוד ענן", נפצע חייל צה"ל קל מאוד מירי מהצד הסורי ברמת הגולן. החייל נפגע באחת מאצבעותיו לאחר שנתז של קליע שפגע בשלט ברמת הגולן עף לעברו ופגע בו.

שר הביטחון אהוד ברק, שסייר יחד עם ראש הממשלה בפיקוד צפון, אמר: "צה"ל עושה עבודה טובה מאוד ועוקב אחרי ההתפוררות הכואבת של משטר אסד. כמעט כל הכפרים למרגלות הרכס הזה ועד למעלה נמצאים כבר בידי המורדים. הצבא הסורי מגלה יעילות הולכת ופוחתת".