חזל"ש: יומו הראשון של הרמטכ"ל לאחר הלחימה ב"עמוד ענן"

לאחר עשרה ימי לחימה רצופים, התפנה הרמטכ"ל בני גנץ לעסוק בשאר הנושאים שעל סדר היום. היום הספיק גנץ לבקר בלשכת הגיוס ולפגוש מתגייסים חדשים, להצדיע לטייסי מבצע "עמוד ענן" ובסוף השבוע אפילו בילה בהופעה של הזמרת נורית גלרון

מבצע "עמוד ענן" הסתיים ביום רביעי האחרון ובמערכת הביטחון נערכים לקראת האתגרים הבאים. גם הרמטכ"ל בני גנץ הוריד הילוך ובסוף השבוע אפילו פינה זמן לבילוי בהופעה של הזמרת נורית גלרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ פתח את השבוע הראשון שלאחר המבצע בביקור בלשכת הגיוס לרגל גיוס נובמבר בחיל השריון. גנץ שוחח עם המתגייסים והתייחס לתוצאותיו של "עמוד ענן". "מבחן ההרתעה של צה"ל ייבחן על ציר הזמן ואני חושב שהיא בידינו", אמר גנץ לחיילים הטריים, "השגנו את יעדי המבצע".

כמה שעות קודם לכן הספיק הרמטכ"ל לבקר באוגדת עזה שעדיין נמצאת במרכז תשומת הלב של מערכת הביטחון. המאמץ שלאחר המבצע הוא לשבש את ניסיונות ההתחמשות מחדש של חמאס והג'יהאד האיסלאמי בסיוע אירן.

בשעות הצהריים הצטרף גנץ לראש הממשלה ושר הביטחון לביקור בבסיס חיל האוויר בפלמחים. השלושה נפגשו עם הטייסים ומפעילי המל"טים שהשתתפו במבצע בעזה ורצו להודות להם באופן אישי.

"הגיע לשמוע את המוזות ולא את התותחים"

במהלך סוף השבוע מצא הרמטכ"ל זמן לנוח ולהירגע מעשרה ימים רצופים של לחימה ברצועה, בהופעה של הזמרת נורית גלרון. "אי אפשר שלא לזהות אותו", אמרה גלרון לקהל, "הוא כל כך גבוה". "אני מאוד מאד שמחה שהוא בא, רק לחשוב איפה הוא היה בשבת שעברה והיכן אנחנו היינו", הוסיפה הזמרת.

"בשבת הזאת הוא (גנץ) הגיע לשמוע את המוזות ולא את התותחים", הוסיפה גלרון. "זו הזדמנות להודות לו על האיפוק, על המתינות ועל שיקול הדעת. את הכל אתה עושה בצניעות וענווה", הוסיפה לקול מחיאות הכפיים של הקהל.