נתניהו לטייסים: "אם השקט יופר - תחזרו לפגוע במה שנשאר"

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל נפגשו היום עם טייסי חיל האוויר שהשתתפו במבע "עמוד ענן" ברצועת עזה. נתניהו אמר לטייסים: "תוכלו להמשיך ולהתכונן למערכה הבאה - אם השקט יופר תחזרו לפגוע במה שעוד נשאר‎"

נתניהו וברק במהלך הביקור (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ ביקרו היום בבסיס חיל האוויר בפלמחים‎ ונפגשו עם טייסים שהשתתפו בתקיפות במבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה. נתניהו אמר לטייסים: "ביצעתם את המשימות שהוגדרו לכם בצורה מדויקת. אם השקט יישמר - תוכלו להמשיך ולהתכונן למערכה הבאה. אם השקט יופר - תחזרו לפגוע במה שעוד נשאר‎".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הוסיף כי "מצבורי הנשק של חמאס ספגו במבצע המדויק פגיעה קשה מאוד. במבצע מדויק של צה"ל הושמדו רוב הטילים שכוונו למרכז הארץ ואלפי טילים שכוונו לדרום הארץ".

ראש הממשלה התייחס גם לביקורת הציבורית על סיומו המוקדם של המבצע ואמר כי "מרגע שהמבצע השיג את יעדיו, לא הייתה סיבה להמשיך אותו. אנחנו בחרנו מתי הוא יתחיל ושלטנו איך הוא יסתיים. אם השקט יימשך הוא יענה בשקט. אם הוא יופר נגיב בעוצמה‎".

"מחכים לנו אתגרים גדולים"

נתניהו לא נשאר חייב ובירך גם את חיילי המילואים שגויסו בצווי שמונה: "לחיילי המילואים אני מצדיע על הנחישות להתגייס למען ביטחון המדינה. ייתכן מאוד שנזדקק לכם בהמשך‎".

שר הביטחון אהוד ברק אמר בביקור כי "באנו לומר תודה ולומר לכולם שהמבצע הזה מאחורינו, אנחנו לא יודעים מתי נהיה עוד פעם במבצעים בעזה, זה יכול לקחת חודשים אבל זה בהחלט יכול לבוא". ברק התייחס ליעדיה הבאים של מערכת הביטחון והוסיף כי "מחכים לנו עוד אתגרים גדולים ורחבים וחיל האוויר תמיד במרכזם".