חמאס: נזק מבצע "עמוד ענן" - יותר ממילארד דולרים

הארגון השולט בעזה מעכל את תוצאות מבצע "עמוד ענן": דובר ממשלת חמאס אומר היום כי עלות הנזקים כתוצאה מתקיפות צה"ל במבצע הם יותר ממיליארד ו-200 מיליון דולרים. "200 בנייני מגורים הושמדו כליל", אמר בקריאה נואשת לסיוע

הרס בעזה בתקיפות צה"ל (חדשות 2)

חמאס מלקק את הפצעים: ארבעה ימים אחרי שהכריז על הפסקת אש עם ישראל, טוען הארגון השולט בעזה כי עלות הנזקים שנגרמו כתוצאה מתקיפות צה"ל חצה את המיליארד דולרים. בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית אמר דובר ממשלת חמאס בעזה, טאהר א-נונו: "נזקי התוקפנות הישראלית על עזה - יותר ממילארד ו-200 מיליון דולרים. הנזקים נגרמו למגזרים השונים ברצועה".

"200 בנייני מגורים הושמדו כליל", ציין א-נונו במסיבת עיתונאים שכינס בעזה. "8,000 מבנים נוספים נהרסו באופן חלקי. 42 מבנים נוספים שאינם מאוכלסים הושמדו כליל - ובהם מבנים ומוסדות ממשלתיים, וכן מטות ביטחוניים".

מאות מוסדות נוספים של הממשל בעזה נפגעו באופן חלקי. לדברי בכיר החמאס, שלושה מסגדים נהרסו חלקית כתוצאה מאש צה"ל, כמו גם מבנים הקשורים לענף הרפואה. ניכר כי הצהרותיו של א-נונו מסמלות ניצן ראשון של מאמצים לגיוס תרומות וסיוע כספי נוסף לרצועת עזה ולממשל חמאס - בעקבות מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומי שמאיים היום מהבונקר בעקבות המבצע הוא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה - שמזהיר את ישראל מפני מבצע צבאי בלבנון. "תם העידן של ישראל המפחידה", צעק נסראללה בנאום לרגל יום העאשורא - כשעשרות אלפי תומכים צופים בנאומו על גבי מסכים בפרבר הדרומי בבירות.

"שהאויב הזה יידע מה מצפה לו אם יחשוב לתקוף את לבנון", המשיך נסראללה. "ישראל, אותה הרעידו מספר טילי פג'ר 5, שמספרם אינם עולה על אצבעות שתי ידיים במהלך שמונה ימים - כיצד תישא בעול אלפי טילים שייפלו על תל אביב וערים אחרות - אם תתקוף את לבנון?".

"טווח המערכה בעזה היה בין 40 ל-70 או 80 ק"מ, אך המערכה עימנו - הטווח שלה יהיה לכל אורך פלסטין הכבושה", המשיך מזכ"ל חיזבאללה. "מהגבול הלבנוני, דרך הגבול הירדני, ועד הים האדום. אני מייעץ לישראלים לשמוע היטב - מקריית שמונה ועד אילת!".

נסראללה שב ושיבח גם את הזרועות הצבאיות ברצועה ואמר כי ישראל למדה לקח כואב במהלך מבצע "עמוד ענן". בנוסף, הוא קרא למדינות ערב ולמדינות האסלאמיות להביע תמיכה בפלסטין".

ואילו הרמטכ"ל בני גנץ שלח היום איגרת לחיילי צה"ל ומפקדיו ובה שיבח על הישגי מבצע "עמוד ענן". "התוכנית המבצעית התממשה במלואה", הבהיר גנץ. "מכת האש שפגעה בארגוני הטרור ובתשתיותיהם, הובילה לניוון יכולותיהם הצבאיות ולשיפור כושר ההרתעה של מדינת ישראל. אויבינו טעו באופן שבו פירשו את האיפוק בו נקטנו".