הרמטכ"ל לחיילי צה"ל: "שיפרנו את ההרתעה"

באגרת ששלח לחיילים ולמפקדים, הדגיש רא"ל בני גנץ כי צה"ל הנחית מכה קשה על ארגון חמאס. "אויבינו טעו באופן שבו פירשו את האיפוק בו נקטנו בתקופה שקדמה למבצע", כתב הרמטכ"ל והבהיר כי פעולת צה"ל לא תשאיר ספקות

הרמטכ"ל גנץ במהלך המבצע (דו"צ)

ארבעה ימים אחרי שהסתיים מבצע "עמוד ענן", בעקבות ההבנות שהושגו בין ישראל וחמאס בתיווך מצרי, שלח הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ אגרת למפקדים ולחיילים בה הדגיש כי צה"ל שיפר את ההרתעה שלו מול האויב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התכנית המבצעית התממשה במלואה - מכת האש שפגעה בארגוני הטרור ובתשתיותיהם, הובילה לניוון יכולותיהם הצבאיות, לירידה בהיקפי הירי, ולשיפור כושר ההרתעה של מדינת ישראל", כתב גנץ. "אויבינו טעו באופן שבו פירשו את האיפוק בו נקטנו בתקופה שקדמה למבצע זה, והדרך בה פעלנו במהלך המבצע לא תשאיר מקום לספקות באשר לבחינת סבלנותנו להבא".

הרמטכ"ל ציין כי מבצע 'עמוד ענן' החל במכת פתיחה שספג ארגון הטרור חמאס, סיכולו של מפקד הזרוע הצבאית אחמד ג'עברי. "זיהוי הזדמנות מבצעית זו ומידע מודיעיני מדויק ואמין בשילוב עם יכולות אש מן הקרקע, אוויר והים, אפשרו פגיעה אנושה בהנהגה הצבאית של החמאס, ביכולות השיגור לטווח ארוך ובתשתיות המבצעיות של הארגון", אמר.

צה"ל יגיב לכל ניסיון לחדש את הירי

גנץ הביע הערכה לחיילים ולמפקדים: "אני גאה בכם, בעוז רוחכם ובאיתנות שהפגנתם. היום, כתמיד, אנו ניצבים מאוחדים במחויבתינו להגן על מדינת ישראל, על ריבונותה ועל שלום אזרחיה".

"עמדנו איתן מול האש שמנגד, באמצעות פריסתו הנרחבת של פיקוד העורף, אשר נערך לתמוך בפעילות צה"ל ולתת מענה לאוכלוסייה האזרחית", המשיך הרמטכ"ל. "השריון, שפרס חיל האוויר בדמותה של מערכת 'כיפת ברזל' הוכיח פעם נוספת את יתרוננו הטכנולוגי המוחלט, וסיפק הגנה לאזרחים וחופש פעולה למקבלי ההחלטות".

לאחר הפסקת האש, הדגיש דובר צה"ל כי הצבא יגיב לכל ניסיון להפר את הפסקת האש מצד פעילי הטרור בעזה. רק ביום שישי האחרון התקיימו הפרות סדר ליד הגדר, שגררו ירי של כוחות צה"ל. הפלסטינים טענו כי אחד המפגינים נהרג מאש כוחות צה"ל.