ה"סאנדיי טיימס": "ישראל זיהתה משלוח רקטות אירני לעזה"

חמאס מתכונן לסיבוב הלחימה הבא מול ישראל: השבועון הבריטי פרסם הבוקר כי לוויני ריגול ישראלים הצליחו לאתר משלוח רקטות ארוכות טווח מאירן לעזה, ככל הנראה מהסוג שנורה לעבר ת"א וירושלים במבצע "עמוד ענן"

מבצע "עמוד ענן" אמנם הסתיים באופן רשמי, אך עושה רושם שארגוני הטרור ברצועה ממשיכים להתחמש: השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס" פרסם הבוקר כי לוויני ריגול ישראליים הצליחו לאתר ספינה אירנית - בשעה שמועמסות עליה רקטות. על פי הפרסום שצוטט הבוקר ב"מעריב", העריכו מומחי מודיעין כי המשלוח יועד להגיע לרצועת עזה דרך הים האדום, סודן ומצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מטען הנשק הוכן להעמסה על כלי השיט כבר בשבוע שעבר - בעת שהוסכם בין ישראל וחמאס על מתווה הפסקת האש. "אנחנו מאמינים שספינות מלחמה אירניות שעוגנות באריתריאה ילוו אתל ספנת הנשק ברגע שהיא תיכנס לים האדום", אמר מקור ישראלי לשבועון הבריטי.

על פי הערכות, המטען שיועד לרצועת עזה כולל בתוכו טילים מסוג "פאג'ר 5" - מהסוג שנורה בסיבוב הלחימה האחרון לכיוון הערים תל אביב וירושלים.

חמאס: "לא נעצור את הברחות הנשק לרצועה"

הסכם הפסקת האש שעליו הוכרז ביום רביעי האחרון מחזיק בינתיים מעמד, אך בארגון הבהירו אתמול, כי בניגוד למה שאמרו בכירים ישראלים - ההבנות שהושגו לא כוללות את הפסקת ייצור אמצעי הלחימה והברחתם לעזה.

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר בראיון לסוכנות הידיעות AP כי הארגון לא מתכוון לעצור את ייצור כלי הנשק והרקטות או את ההברחות של אמצעי הלחימה דרך המנהרות ממצרים.

מוקדם יותר אתמול התייחס בכיר אחר בחמאס, עיזאת אל-רישק, להסכם הרגיעה עם ישראל. בעמוד הפייסבוק שלו כתב אל-רישק: "הסכם הרגיעה אינו כולל את הסכמתה של מצרים למנוע את הברחות הנשק לרצועה. כל הפרסומים בנושא הם הדלפות שמטרתן להפחית את עוצמת התבוסה של ישראל בסיבוב האחרון מול חמאס".