גנץ בביקור פצועים: "תוצאות המבצע יתבררו בעתיד"

יומיים לאחר סיום מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה, הגיע הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לבית החולים סורוקה שבבאר שבע, שם ביקר את פצועי הלחימה - וניצל את ההזדמנות לשגר מסר לארגונים הטרור. "הצד השני עתיד להבין מה קרה לו", ציין ושיבח את עמידותו של צה"ל והעורף הישראלי

עם שוך הקרבות והתקיפות בעזה, התפנה הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ להגיע לביקור פצועים בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם ציין מפורשות כי "תוצאות המבצע ברצועה הושגו". עוד הוסיף גנץ, כי "עם כל יום שחולף - הצד השני עתיד להבין מה באמת קרה לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא צריך להיבהל ולהיות מתוסכלים מכל מיני הפגנות בכל מיני מקומות", אמר והדגיש, כי הוא "מניח שהתוצאות תדברנה בזכות עצמן". מפקד הצבא הוסיף וסיכם את מבצע "עמוד ענן": "פעלנו באופן מתוכנן ותחת שליטה, וגם עכישו אנו פועלים כדי להבטיח שהמציאות הביטחונית בדרום תשתפר - בדיוק כפי שהתכוונו". גנץ המשיך ושיבח את צה"ל ואת עמידותו של העורף הישראלי. "צה"ל הוא צבא התקפי וחזק והציבור הוא חסון", אמר.

דיווח פלסטיני: הרוג מאש צה"ל בעזה

גורמים ברצועה דיווחו בצהריים כי צעיר פלסטיני נהרג ועוד כ-20 אחרים נפצעו מירי ישראלי סמוך לגדר המערכת שבדרום רצועת עזה. בדובר צה"ל מסרו כי התקרית התרחשה במהלך ניסיון של המעורבים באירוע לחדור לשטח ישראל, והדגישו כי הכוח שהוצב במקום פתח באש לעבר רגליהם של המתפרעים - אחרי שאלו לא שעו לאזהרותיהם להתרחק מקו הגבול.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי ההרוג, צעיר בן 20, נורה בראשו כשהשתתף בהפרת הסדר ממזרח לחאן יונס. אחד מקרובי משפחתו סיפר כי נפגע בעת שניסה להניף מעל גדר המערכת את דגל חמאס.

דובר הארגון, סמי אבו-זוהרי, התייחס לאירוע והאשים את ישראל בהפרת הסכם הרגיעה שהביא לסיומו של מבצע "עמוד ענן" שלשום. "אנו נדאג לעדכן את מצרים בהסלמה האחרונה", הוא אמר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשעות הבוקר התקרבו כ-300 פלסטינים לגדר המערכת בגבול רצועת עזה במספר מוקדים. הם החלו להתפרע והסבו נזק לגדר. הכוחות שהיו במקום פעלו לפיזור המפגינים, ומשלא התרחקו - ירו באוויר. בהמשך, הסבו כמה מתפרעים נזק לגדר וניסו לחדור לשטח מדינת ישראל. לכן בוצע לעברם ירי לכיוון הרגליים".