דיווח פלסטיני: הרוג מאש צה"ל בדרום הרצועה

בפעם השנייה בתוך יממה ניסתה קבוצה של תושבי עזה לחדור לשטח ישראל. אחרי שלא שעו לאזהרות, נאלצו החיילים לירות לעברם. קרוב משפחתו של ההרוג סיפר כי נפגע בעת שניסה להניף את דגל חמאס בגדר המערכת. בכיר בארגון: "נעדכן את מצרים בהסלמה"

חיילים בגבול הרצועה (רויטרס)

גורמים ברצועה דיווחו בצהריים כי צעיר פלסטיני נהרג ועוד כ-20 אחרים נפצעו מירי ישראלי סמוך לגדר המערכת שבדרום רצועת עזה. בדובר צה"ל מסרו כי התקרית התרחשה במהלך ניסיון של המעורבים באירוע לחדור לשטח ישראל, והדגישו כי הכוח שהוצב במקום פתח באש לעבר רגליהם של המתפרעים - אחרי שאלו לא שעו לאזהרותיהם להתרחק מקו הגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי ההרוג, צעיר בן 20, נורה בראשו כשהשתתף בהפרת הסדר ממזרח לחאן יונס. אחד מקרובי משפחתו סיפר כי נפגע בעת שניסה להניף מעל גדר המערכת את דגל חמאס.

דובר הארגון, סמי אבו-זוהרי, התייחס לאירוע והאשים את ישראל בהפרת הסכם הרגיעה שהביא לסיומו של מבצע "עמוד ענן" שלשום. "אנו נדאג לעדכן את מצרים בהסלמה האחרונה", הוא אמר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשעות הבוקר התקרבו כ-300 פלסטינים לגדר המערכת בגבול רצועת עזה במספר מוקדים. הם החלו להתפרע והסבו נזק לגדר. הכוחות שהיו במקום פעלו לפיזור המפגינים, ומשלא התרחקו - ירו באוויר. בהמשך, הסבו כמה מתפרעים נזק לגדר וניסו לחדור לשטח מדינת ישראל. לכן בוצע לעברם ירי לכיוון הרגליים".

גל מעצרים של אנשי חמאס בגדה

לאירוע בגדר המערכת קדמה התפרעות דומה שנערכה שם אתמול, והייתה ההפרה הראשונה של הפסקת האש ברצועה: כ-200 200 פלסטינים הפגינו מול מחנה הפליטים קרארא והתקרבו לפרצה בגדר המערכת שסמוך לה הוצבו חיילים.

ארבעה מבין המפגינים הצליחו לחצות את הגדר, נכנסו לתחומי ישראל והניפו את דגל פלסטין. לוחמי צה"ל פתחו באש לאוויר כירי אזהרה, מה שהביא לסיומה של ההתפרעות במקום.

ביממה האחרונה ערך צה"ל גל מעצרים רחב היקף של פעילים בחמאס, זוטרים ובכירים, בכמה מהערים ביהודה ושומרון. בדובר צה"ל ציינו כי בסך הכל, נלכדו יותר מ-100 חברים בארגוני הטרור הפלסטינים השונים.

"מבצע המעצרים נערך בעקבות העלייה באירועי האלימות והטרור בימים האחרונים ביהודה ושומרון, וכחלק מפעולת כוחות הביטחון להשבת השקט למרחב", הסבירו בצבא - וציינו כי עם החשודים נמנים גם חברי ההתארגנות המשותפת של חמאס והג'יהאד האיסלאמי שהייתה אחראית לפיגוע האוטובוס שהתרחש השבוע בתל אביב.