תושבי טייבה: "להוקיע את המפגע"

בעקבות מעצר תושב טייבה בחשד לביצוע הפיגוע בתל אביב ביום ד' האחרון, התרעמו גורמים בעיר על קשירת תושבי העיר עם מעצרו של המפגע. התושבים מחו על "ההכללה" שבוצעה לטענתם מיד עם ההודעה על המעצר וגינוי את מעשיו של העצור שלדבריהם לא התגורר בשנים האחרונות בעיר. במקביל הודיעו בשב"כ כי צפויים מאסרים נוספים בפרשה

לאחר שאמש הותר לפרסום כי השב"כ עצר חשוד ערבי-ישראלי תושב טייבה בביצוע הפיגוע באוטובוס בתל אביב, מיהרו גורמים בעיר לגנות את האיש ואת המעשה. "הכפישו אותנו עם ההודעה בדבר המעצר" הם אמרו, "אסור לקשור אותנו למעשה הנפשע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים רבים בעיר התרעמו במהלך הלילה על כך שנקשר שמה של עיר עם פרסום דבר מעצר המחבל. הגורמים שסירבו להזדהות מיהרו להודיע כי הם מוקיעים על הסף את החשוד במעשה. לדבריהם האיש שנעצר ע"י השב"כ אכן התגורר מספר שנים בטייבה, אך לאחרונה עבר עם בת זוגו לכפר בית ליקיה הסמוך לרמאללה, בו נולד.

"זהו צירוף מקרים שהאיש הזה התגורר כאן מספר שנים" טענו בטייבה. "מעציבה אותנו מאד ההכללה שנעשית כלפי התושבים. גם עדן נתן-זאדה ז"ל טבח בתושבי שפרעם, אך אף אחד לא השליך זאת על בני עירו", הסבירו בכעס.

החשוד הטמין את המטען באוטובוס

שירות הביטחון כללי התיר אמש לפרסום את דבר מעצרם של חברי החולייה שהייתה אחראית לפיגוע האוטובוס אתמול בתל אביב. את המטען הטמין ערבי-ישראלי שהתגורר על פי השב"כ בטייבה ודיווח על דבר הביצוע למפעילו. האחרון התקשר מביתו שבכפר הפלסטיני בית-ליקיה לטלפון סלולרי שהוצמד לחומר החבלה, וגרם לפיצוץ שבו נפצעו 29 אזרחים.

על פי הערכת השב"כ, החשוד בהנחת המטען הינו אף הוא יליד בית ליקייה, שהתגורר בטייבה לאחר שקיבל אזרחות ישראלית במסגרת "איחוד משפחות". השב"כ הודיע כי בימים הקרובים צפויים להתבצע מעצרים נוספים של מעורבים אחרים בביצוע הפיגוע.

"בפעילות מבצעית משותפת של שב"כ, משטרת ישראל וצה"ל נעצרו חברי ההתארגנות, רובם מהכפר בית-ליקיה שבגזרת רמאללה, סמוך לכביש 443", נמסר בהודעה הרשמית - שם הדגישו כי המחבלים "מזוהים עם חמאס והג'יהאד האיסלאמי והודו בחקירתם הראשונית במיוחס להם".