שוטר הותקף ונדקר במזרח י-ם; מצבו קל

צעירה ערבייה תקפה הבוקר שוטר מג"ב בסמוך לתחנת משטרה במזרח ירושלים. היא ניסתה לדקור אותו - אך הוא נשרט בלבד ומצבו מוגדר קל. חבריו של השוטר השתלטו על הצעירה והיא הועברה לחקירה. במשטרה מדגישים: למרות הפסקת אש - לשמור על עירנות

הירי מעזה לא חודש הבוקר, אך נראה כי המוטיבציה להוציא פיגועי טרור בשטחי ישראל עדיין אינה יורדת. שוטר מג"ב נפצע הבוקר קל, לאחר שצעירה ערבייה תקפה אותו בסכין ודקרה אותו בחזהו, במזרח ירושלים. בתוך שניות הצליחו חבריו של השוטר להשתלט עליה ולעצור אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטר נדקר סמוך לתחנת המשטרה, הוא קיבל טיפול בשטח ואחר כך פונה להמשך טיפול בבית החולים שערי צדק בעיר. מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב התעדכן בפרטי האירוע, שיבח את פעילות הלוחמים וציין כי "עירנות ומענה מבצעי מהיר ומדוייק של הלוחמים מנעו את החמרת האירוע".

במקביל, נמשכת חקירת הפיגוע אתמול בתל אביב. צו איסור פרסום גורף הוצא על כל פרטי החקירה, ואמש התנהל מצוד נרחב אחר כמה חשודים במעורבות בפיגוע באזורי המרכז ומודיעין. במשטרה שבים ומבקשים הבוקר מהציבור להמשיך ולגלות עירנות ודריכות לכל דבר המעורר חשד.

הלילה, שעות בודדות לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש עם חמאס, ביצעו צה"ל, השב"כ ומשמר הגבול מבצע מעצרים נרחב ביהודה ושומרון, בו נעצרו 55 בני אדם החשודים בהשתייכות לפעילות טרור מארגונים שונים.

מדובר צה"ל נמסר כי גל המעצרים בוצע לאור העלייה באירועי האלימות והטרור בימים האחרונים ביהודה ושומרון, ומחשש לניסיונות לארגן "יום זעם" ברחבי הגדה המערבית מחר.

"בין העצורים - פעילי טרור בכירים מחמאס ומהג'יהאד האסלאמי", נמסר מצה"ל. "פעילות זו מתאפשרת בזכות האחיזה המודיעינית האיתנה וחופש הפעולה המבצעי ביהודה ושומרון".