הבוקר: שקט מתוח בדרום

לאחר שאמש שוגרו 8 רקטות לעבר יישובי הדרום על אף ההכרזה על הפסקת האש, לא דווח הלילה על שיגורים נוספים משטח הרצועה. עם זאת, אזעקות רבות נשמעו במהלך הערב והלילה בעקבות איכון שווא של מערכת "צבע אדום" שנבע מירי שמחה של הפלסטינים בעזה. היום לא ייתקיימו לימודים ביישובים הנמצאים במרחק 40 ק"מ מהרצועה

לילה מתוח עבר על תושבי הדרום. מאז הכרזתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש על כינונו של הסכם להפסקת האש נורו 8 רקטות לעבר ישובי הדרום, 3 מהן במהלך שעות הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז ההכרזה נורו מספר רב של רקטות לעבר הגזרות השונות בדרום. אחת מהרקטות שנורתה לעבר נתיבות גרמה לפציעתו של אדם אחד באורח קל ולנזק רב למבנה בסמוך למקום שבו התפוצצה. בסך הכל, התפוצצו ביומה האחרון של הפעולה בעזה 120 רקטות ביישובי הדרום. עם זאת, צה"ל לא הגיב להפרות ולא תקף מטרות נוספות במהלך שעות הלילה ברצועה.

על אף ההכרזה על ההסכם, הודיעו ראשי הרשויות בדרום שגם היום לא יתקיימו הלימודים במתכונת סדירה. ברשויות הודיעו כי הם מעדיפים שלא לקחת את הסיכון ובתוך כך החליטו שפרט למספר בתי ספר, לא יתקיימו הלימודים ביישובים הממוקמים במרחק של עד 40 ק"מ מהרצועה.

ראש עיריית שדרות: "רצינו לראות הכרעה"

זמן קצר אחרי ההכרזה על הפסקת האש, הביע ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, מורת רוח מהאופן שבו הסתיימה המערכה ברצועה.

"המבחן של כל זה יהיה בעתיד הקרוב", הוא הסביר. "התושבים בשדרות ובדרום הארץ כולה גילו סבלנות ונתנו לצה"ל ולממשלת ישראל מרחב פעילות. באופן אמוציונאלי, רצינו לראות הכרעה. התושבים מאוד סקפטים באשר לתוצאות. כעת נותר לנו רק להמתין, בתקווה שלדרום יהיו ימים טובים יותר".

בהכנת הכתבה השתתפו תמיר סטיינמן, משה נוסבאום ורוני דניאל.

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים אחרונים:

שר החוץ המצרי: הפסקת אש - הערב מ-21:00

ארבעה חיילים נפצעו מרקטה באשכול

חמאס מרים ידיים? "די למבצע בעזה"

מצוד אחר מחבל באזור מודיעין

פרשני חדשות 2 מנתחים את המצב 

28 פצועים בפיצוץ באוטובוס בתל אביב

עלות המבצע: 3 מיליארד שקלים

הירי לדרום נמשך; צה"ל תוקף ברצועה

קשישה חולצה מבית בוער שנפגע ישירות

30 אלף תמונות בשבוע: אינסטגרם כובש את עזה