סיכום מבצע "עמוד ענן": 1,500 תקיפות

עם ההכרזה הרשמית על סיום הלחימה ברצועת עזה, פרסם צה"ל את נתוני המבצע מהם עולה כי לעבר ישראל שוגרו כ-1,500 רקטות, מתוכן יירטה "כיפת ברזל" 421. צה"ל תקף מאות מטרות טרור וגרם לפגיעה קשה במערך השיגור ארוך הטווח של חמאס

בתום שמונה ימי לחימה ועם כניסתו של הסכם הפסקת האש לתוקף - פרסם צה"ל את סיכומי מבצע "עמוד ענן", שלפיהם נרשמה פגיעה משמעותית במערך הפיקוד והשליטה של חמאס, שהחלה עם חיסולו של מפקד הזרוע הצבאית של הארגון אחמד ג'עברי ונמשכה בפגיעה רחבה בתשתיות הטרור ובהפצצת עשרות מנהרות הברחה ותופת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע הלחימה נהרגו חמישה ישראלים ו-240 נפגעו ברמות פציעה שונות. לעבר ישראל שוגרו 1,506 רקטות, מתוכן נחתו 875 בשטח פתוח ו-58 פגעו בשטח בנוי. מערכת "כיפת ברזל" יירטה 421 טילים שנורו לעבר יישובי הדרום והמרכז ו-152 שיגורים נכשלו. בסך הכל רשמה המערכת הצלחה גדולה עם 84% יירוטים.

מנתוני הצבא עולה כי במהלך התקיפות בעזה הושמדו יכולות אסטרטגיות של חמאס, ובהן רקטות ארוכות טווח, מאות משגרים ורקטות לטווחים בינוניים וקצרים. במהלך המבצע תקף צה"ל כ-1,500 מטרות ובהן 19 יעדי פיקוד בכירים, מרכזי שליטה מבצעיים ומפקדות בדרג בכיר של חמאס. מצה"ל נמסר כי נפגעו 30 בכירים בארגוני הטרור, מאות משגרים מוטמנים, 140 מנהרות הברחה, 66 מנהרות לחימה, 26 אתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה וכן עשרות מערכי שיגור ארוך טווח. 

מתאם הפעולות בשטחים: מעבר סחורות, ציוד רפואי והומינטארי - יימשך

דובר מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסר הערב כי מעבר ארז נפתח להעברת ציוד רפואי ולתנועת אנשים. פתיחת המעבר התאפשרה לאחר היערכות ביטחונית מיוחדת שנערכה במקום, ובעקבות סגירת מעבר כרם שלום משיקולים ביטחוניים ומתוך הרצון להמשיך ולספק את הצרכים החיוניים לאוכלוסייה הפלסטינית הבלתי-מעורבת בלחימה.

במהלך היום עברו במעבר ארז חמש משאיות של ציוד רפואי, וכן בוצעו היום שלושה תאומי אמבולנס לצורך העברתם של פגים לבתי חולים בישראל. בנוסף, התאפשר מעברם של 18 חולים ומלוויהם לטיפולים בישראל ודיפלומטים ועובדי הארגונים הבינלאומיים הפועלים בעזה.