רגיעה מתוחה: 13 רקטות מאז הפסקת האש

למרות שב-21:00 נכנס לתוקפו ההסכם בין ישראל לחמאס, נשמעו לאחר השעה המוסכמת אזעקות לאורך כל גזרת עוטף עזה. בנתיבות נפגע קל אדם מרסיסים. המוני פלסטינים יצאו אל רחובות עזה לחגוג את ה"ניצחון" על ישראל

באופן רשמי הוכרזה הפסקת האש בין ישראל לחמאס, שהביאה את מבצע "עמוד ענן" אל סופו, ב-21:00 אמש. אלא שמאז - פרט לשאגות השמחה בצד העזתי של הגבול לנוכח ה"ניצחון" שלטענתם השיגו - נורו לא פחות מ-13 רקטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי מעזה נורה לעבר כל הגזרה. פרט לאדם שנפצע בנתיבות ולמבנה ששהה בו שספג נזק, לא גרמו הרקטות האחרות לנפגעים. אזעקות נשמעו במרחב עוטף עזה כולו.

בסך הכל, התפוצצו ביומה האחרון של הפעולה בעזה 120 רקטות ביישובי הדרום - צמצום ניכר בהיקף לעומת יום קודם לכן.

ראש עיריית שדרות: "רצינו לראות הכרעה"

זמן קצר אחרי ההכרזה על הפסקת האש, הביע ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, מורת רוח מהאופן שבו הסתיימה המערכה ברצועה.

"המבחן של כל זה יהיה בעתיד הקרוב", הוא הסביר. "התושבים בשדרות ובדרום הארץ כולה גילו סבלנות ונתנו לצה"ל ולממשלת ישראל מרחב פעילות. באופן אמוציונאלי, רצינו לראות הכרעה. התושבים מאוד סקפטים באשר לתוצאות. כעת נותר לנו רק להמתין, בתקווה שלדרום יהיו ימים טובים יותר".

נתניהו: מיצוי ההזדמנות להשיג הפסקת אש

מוקדם יותר כינסו ראש הממשלה נתניהו, שר החוץ ליברמן ושר הביטחון ברק מסיבת עיתונאים שבה התייחסו להסכם הפסקת האש. "לפני שמונה ימים פתחה ישראל במבצע 'עמוד ענן'", אמר נתניהו בראשית דבריו. "הוא בא בעקבות התקפות טרור מעזה שהתבצעו בתדירות גוברת והולכת. פגענו בתשתיות של ארגוני הטרור: השמדנו אלפי רקטות והרסנו מתקני שליטה".

על הביקורת הציבורית שמתחו עליו מתנגדי הפסקת המבצע בעזה אמר ראש הממשלה: "ישנם אזרחים שמצפים לפעולה צבאית חריפה עוד יותר. ייתכן מאוד שנידרש לה, אבל בעת הזאת - הדבר הנכון לישראל הוא מיצוי ההזדמנות להשיג הפסקת אש מתמשכת".

בהכנת הכתבה השתתפו תמיר סטיינמן, משה נוסבאום ורוני דניאל.

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים אחרונים:

שר החוץ המצרי: הפסקת אש - הערב מ-21:00

ארבעה חיילים נפצעו מרקטה באשכול

חמאס מרים ידיים? "די למבצע בעזה"

מצוד אחר מחבל באזור מודיעין

פרשני חדשות 2 מנתחים את המצב 

28 פצועים בפיצוץ באוטובוס בתל אביב

עלות המבצע: 3 מיליארד שקלים

הירי לדרום נמשך; צה"ל תוקף ברצועה

קשישה חולצה מבית בוער שנפגע ישירות

30 אלף תמונות בשבוע: אינסטגרם כובש את עזה