תיעוד: פיצוץ האוטובוס בתל אביב

מצלמת אבטחה שהוצבה בקרבת מקום הצליחה להנציח את רגע הפיגוע שאירע היום בקו 142 בשדרות שאול המלך שבתל אביב; בפיצוץ נפצעו 28 בני אדם, מתוכם שלושה במצב בינוני. צפו בתמונות

שעות ספורות אחרי הפיגוע באוטובוס בקו 142 בשדרות שאול המלך, נחשף תיעוד ממצלמת אבטחה הממוקמת בקרבת מקום בו נראה רגע הפיצוץ העז שהחריד את תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים איכילוב נמסר, כי שלושת הפצועים שמצבם הוגדר בינוני יצאו מחדר הניתוח. שניים מהם סובלים מפציעות גפיים ו אחת סובלת מפגיעת פנים. הם הועברו לאשפוז במחלקות. שניים נוספים אושפזו במצב קל והשאר שוחררו לביתם.

בתום הערכת מצב שקיים אחר הצהריים מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, הוא ציין כי "השעות הקרובות רגישות במיוחד. בעת שמדברים על סיום המערכה. גורמי הטרור יעשו מאמץ מיוחד כדי להגביר את הירי הרקטי ולייצר פיגועי ראווה בעלי אפקט תודעתי בלב האוכלוסייה והיישובים בלב שטחי ישראל".

המפכ"ל הוסיף כי "האירוע בתל אביב הוא ביטוי למוטיבציה הזו. לא ניתן לפגוע בעורף ובחוסן של אזרחי המדינה. תפקיד המשטרה במערכה האזרחית המתנהלת בעורף, לצידה של המערכת הצבאית - הוא בנקיטת כל הצעדים הנדרשים על מנת למנוע מארגוני הטרור להפר את שגרת החיים ולערער את חוסנו של הציבור בישראל. זו העת למשמעת אזרחית, לעירנות ולדריכות".