סריקות אחר מחבל באזור המרכז

לאחר הפיגוע באוטובוס בתל אביב הציבה המשטרה מחסומים בכמה צירים ראשיים בגוש דן ובהם כביש 441 וכביש 443. עומסי תנועה כבדים מורגשים בכל אזור המרכז. סריקות נרחבות נערכות גם ברחבי תל אביב

שעות לאחר הפיגוע שגרם לפציעתם של 28 בני אדם בפיצוץ האוטובוס בשדרות שאול המלך בתל אביב, מנהלים כוחות הביטחון מצוד נרחב אחר המחבל המפגע באזור מודיעין. מחסומים נפרסו סביב העיר ובכמה צירי תנועה ראשיים בגוש דן, וכתוצאה נגרמו עומסי תנועה כבדים בכל אזור המרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום הערכת מצב שקיים מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, הוא ציין כי "השעות הקרובות רגישות במיוחד, בעת שמדברים על סיום המערכה. גורמי הטרור יעשו מאמץ מיוחד כדי להגביר את הירי הרקטי ולייצר פיגועי ראווה בעלי אפקט תודעתי בלב האוכלוסייה והיישובים בלב שטחי ישראל".

הקצין הבכיר אף הוסיף, כי "האירוע בתל אביב הוא ביטוי למוטיבציה הזו. לא ניתן לפגוע בעורף ובחוסן של אזרחי המדינה. תפקיד המשטרה במערכה האזרחית המתנהלת בעורף, לצידה של המערכת הצבאית - הוא בנקיטת כל הצעדים הנדרשים על מנת למנוע מארגוני הטרור להפר את שגרת החיים ולערער את חוסנו של הציבור בישראל. זו העת למשמעת אזרחית, לעירנות ולדריכות".

בשעה זו נערכות סריקות נרחבות בכל רחבי תל אביב בהשתתפות כוחות גדולים של משטרה ושב"כ. בשלב זה, לא ברור האם מדובר במחבל אחד או יותר המעורבים בפיגוע והאם הם מתכננים לבצע פיגועים נוספים. הכוננות באזור המרכז הועלתה לרמה גבוהה יותר מאז החל מבצע "עמוד ענן", אך בשל המצוד אחר המפגע הוקמו מחסומים באזור המרכז שגורמים לעומסי תנועה כבדים.

אחרי הפיגוע: נמשך הירי לעבר הדרום

לאחר פינוי זירת האירוע בשדרות שאול המלך שבעיר, פתחה מחדש המשטרה את הרחובות שנחסמו ונראה כי העיר "ללא הפסקה" חוזרת לשגרת החיים הרגילה.

מתחם קניון עזריאלי שנסגר על ידי המשטרה דקות לאחר האירוע נפתח מחדש והמקום חזר לפעילות מלאה. תלמידי בתי הספר בעיר שעוכבו תחילה מחשש לניסיון פיגוע נוסף - שוחררו לביתם.

זמן קצר לאחר הפיצוץ בתל אביב נחתה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון בקהיר, שם היא צפויה להיפגש עם נשיא מצרים מוחמד מורסי ולדון עמו על המצב בדרום. עם נחיתתה גינתה קלינטון את הפיגוע עם הגעתה וכינתה אותו "מתקפת טרור". בנוסף, פרסם בצהריים הבית הלבן הודעת גינוי חריפה לפיגוע.

מבצע "עמוד ענן" - כותרות אחרונות:

חמאס מרים ידיים? "די למבצע בעזה"

פרשני חדשות 2 מנתחים את המצב 

28 פצועים בפיצוץ באוטובוס בתל אביב

עלות המבצע: 3 מיליארד שקלים

הירי לדרום נמשך; צה"ל תוקף ברצועה

קשישה חולצה מבית בוער שנפגע ישירות

30 אלף תמונות בשבוע: אינסטגרם כובש את עזה