אחרי הפיגוע: השקט חוזר לת"א הירי לדרום נמשך

בעוד תל אביב מתאוששת מפיגוע הטרור שהכה באוטובוס במרכז העיר, נמשך ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. בתגובה פתח צה"ל במתקפה גדולה על יעדי טרור ברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על מספר הרוגים. קלינטון נחתה בקהיר וגינתה את הפיגוע: "מתקפת טרור"

שעות ספורות לאחר הפיגוע באוטובוס בלב תל אביב, בו נפצעו יותר מ-20 בני אדם, בהם 3 בינוני עד קשה, פתחה מחדש המשטרה את הרחובות שנחסמו ונראה כי העיר "ללא הפסקה" חוזרת לשגרת החיים הרגילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מתחם קניון עזריאלי שנסגר על ידי המשטרה דקות לאחר האירוע נפתח מחדש. המקום חזר לפעילות מלאה. תלמידי בתי הספר בעיר שעוכבו תחילה מחשש לניסיון פיגוע נוסף, שוחררו לביתם, והרחוב בו אירע הפיצוץ בקו האוטובוס 142 של דן נפתח גם הוא מחדש לתנועת רכבים.

גינוי חריף לפיגוע, קלינטון (AP)

זמן קצר לאחר מכן נחתה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון בקהיר, שם היא צפויה להיפגש עם נשיא מצרים מוחמד מורסי ולדון עימו על המצב בדרום. קלינטון גינתה את הפיגוע עם הגעתה וכינתה אותו "מתקפת טרור". בנוסף, פרסם בצהריים הבית הלבן הודעת גינוי חריפה לפיגוע.

בכל אותה עת, נמשך הירי המאסיבי לעבר יישובי הדרום. עשרות רקטות נפלו בשטחי ישראל, שתיים מהן פגעו ישירות בבתים וגרמו לנזק רב. מספר אנשים לקו בחרדה כתוצאה מהירי. בתגובה פתח צה"ל בסדרת תקיפות יוצאת דופן ברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על מספר הרוגים בפעולה.

בשעות הצהריים המוקדמות הובא למנוחות רב"ט יוסף פרטוק בן ה-18, שנהרג אתמול בשטח המועצה האזורית אשכול מפגיעה של פצצת מרגמה. מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה.