חשד: המחבל ירד תחנה לפני הפיצוץ

נוסעי האוטובוס שהתפוצץ ב-12 בצהריים ברחוב שאול המלך בתל אביב מטופלים ברובם בשעה זו בבית החולים איכילוב הסמוך. מצבם הטוב באופן יחסי, איפשר להם להעניק תיאור של דמות החשוד בביצוע הפיגוע. נראה שמדובר באדם בעל גוון עור שחום, שמנמן, שלבש ככל הנראה סוודר בצבעים ירוק וצהוב וירד תחנה אחת לפני פיצוץ האוטובוס

אנשי הביטחון מנסים לדלות פרטים בזירה (חדשות 2)

טרם ברור מה בדיוק היו נסיבות הפיגוע שאירע בצהריים בתל אביב - האם מדובר בחוליית מחבלים או מפגע בודד, האם היה נסיון לבצע פיגועים בזירות נוספות בעיר או מה היה אופיו של המטען שהופעל באוטובוס. המשטרה פרסמה בשעות האחרונות קלסתר שמתאר את מראהו של החשוד בביצוע הפיגוע על פי שעה, הנשען על עדויות נוסעי האוטובוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

מצבם הטוב באופן יחסי של מרבית נוסעי האוטובוס בו בוצע הפיגוע אפשר להם להעניק עדויות על הרגעים שלפני הפיצוץ. המשטרה גיבשה קלסתר של החשוד בביצוע הפיגוע על פי דבריהם. לפי שעה, נראה שמדובר באדם בעל גוון עור שחום, נמוך ושמנמן, שלבש סוודר בצבעים ירוק וצהוב.

במשטרה ממשיכים לחפש אחר החשוד ובודקים האם היו לו גם שותפים לביצוע המעשה, בקרבת מקום או רחוק ממנו. על פי הקלסתר הם מקווים לשים ידם על החשוד בקלות רבה יותר.

אחת מנוסעות האוטובוס הספיקה לספר לשוטרים כי האדם שקלסתרו פורסם התנהג בצורה חשודה, הניח ככל הנראה את המטען מתחת לאחד המושבים באוטובוס, ואז ירד ממנו תחנה אחת לפני שהאוטובוס התפוצץ.

שמוליק, קב"ט משרד המשפטים, שנכח סמוך למקום בעת הפיצוץ סיפור לחדשות 2 - "חששנו שמדובר בטיל עד שהבנו שזה פיגוע" סיפר שמוליק על רגעי הבלבול הראשונים. "בודדנו את הזירה והתחלנו להעניק סיוע רפואי לנפגעים. התחלנו לפנות את כל הזירה, ביצענו כיבוי של האטובוס שהחל לבעור באמצעות שני מטפים".

שמוליק הוסיף וסיפר - "אני הצלחתי לדבר עם עדה אחת שירדה מהאוטובוס כשהיא רועדת. היא סיפרה על חשוד שירד מהאוטובוס תחנה אחת לפני שהאוטובוס התפוצץ. בנוסף, איתרנו מחשב נייד שעל פי החשד היה שייך לאחד המעורבים. מהתיאור שהועבר עליי מדובר על אדם בעל גוון עור שחום, במנמן, לובש סוודר בצבעים ירוק וצהוב, ואלה הפרטים הידועים לנו".

פיגוע בתל אביב - הסיקור המלא:

נפגעים בפיצוץ באוטובוס בלב תל אביב

עדי ראייה מספרים: "מזכיר מראות מלפני שנים"

אחרי הפיגוע: חשד למחבלים נוספים

המשטרה סגרה את מתחם עזריאלי

חמאס: "פעולת התאבדות מבורכת"