הרוגים בתקיפות צה"ל בעזה

כלי טיס של חיל האוויר ממשיכים במתקפה הנרחבת על רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על 3 הרוגים - פעילים פלסטינים שניסו לשגר רקטות לישראל. בצהריים: ראש הממשלה מכנס את התשיעייה לדון בהמשך המבצע

צה"ל מחריף את התקיפות (AP)

הפיגוע בתל אביב הסית לכמה שעות את תשומת הלב מהמשך הלחימה באזור הדרום. אזעקות "צבע אדום" נשמעו מספר פעמים בשעות האחרונות באזור, ורקטות קסאם וגראד התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נפגעים. במקביל, ובהתאם להנחיית הרמטכ"ל, ממשיך צה"ל בתקיפה האווירית הנרחבת ברצועת עזה ומגביר את הלחץ על החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גורמים ברצועת עזה מדברים על תקיפות קשות שבוצעו בשעות הצהריים בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר פגע בשלושה פעילי חמאס באזור חאן יונס - בזמן שאלו ניסו לשגר רקטה לעבר ישראל. בצהריים ייכנס בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו את פורום שרי התשיעייה לדיון מיוחד נוסף בהמשך מבצע "עמוד ענן".

מדובר צה"ל נמסר בצהריים כי מתחילת המבצע תקפו כלי טיס של חיל האוויר יותר מ-1,500 יעדים ברחבי רצועת עזה, בהם חוסלו כ-110 מחבלים. במהלך היום החולף נורו 75 רקטות לעבר שטחי ישראל, רק ארבע מהן בשטח בנוי. מערכת "כיפת ברזל" יירטה 20 שיגורים לעבר הדרום מאז שעות הבוקר.

בשעות הבוקר המאוחרות נועדו ברמאללה מזכ"ל האו"ם באן קי מון ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ודנו במבצע. "אני קורא להפסקה מיידית של האלימות בשני הצדדים", אמר באן במסיבת עיתונאים שכינס בתום הפגישה. "ירי רקטות על מטרות אזרחיות הוא פשוט דבר בלתי מתקבל על הדבר".

מספר כלי תקשורת במצרים דיווחו בצהריים כי הושג הסכם רגיעה בין ישראל לחמאס, בתיווך מצרי - ועל כך צפוי להודיע הלילה רשמית נשיא מצרים מוחמד מורסי באופן רשמי. עם זאת, דיווחים רשמיים במצרים עדיין לא פורסמו בנושא.

עם כניסת מבצע "עמוד ענן" בעזה ליומו השמיני, וכשברקע הניסיונות הבינלאומיים לגבש הסכם להפסקת האש, הבוקר סיים הרמטכ"ל בני גנץ הערכת מצב, בה ציין כי הדיאלוג במצרים לא משפיע על פעילות צה"ל והנחה להמשיך בתקיפת תשתיות טרור וחוליות ירי.

הלילה קיים גנץ ערכת מצב מיוחדת בה אישר את תוכניות הירי שהיו הלילה ושאמורות להתרחש גם היום. "בשלב זה דיבורי הפסקת האש לא רלוונטיים", הבהיר דובר צה"ל.

בתדרוך שערך הבוקר לכתבים, הבהיר דובר צה"ל, תא"ל פולי מרדכי כי תכנית התקיפה של צה"ל נמשכת למרות המגעים בין הצדדים. בצה"ל מעריכים כי המשך הפגיעה בתשתיות הגדולות הנמצאות בלב האוכלוסייה בעזה תימשך גם היום, זאת בהתאם להחלטת הדרג המדיני.

לדברי תא"ל מרדכי, קצב תקיפות חיל האוויר הוגברו במשך הלילה. עשרות יעדי טרור הותקפו. צה"ל תקף מספר גשרים שחלקם ממומנו על ידי אירופים ושניים מהם על ידי הבנק האסלאמי. "עזה התעוררה במציאות מאוד לא סימפטית הבוקר", טען מרדכי.