ברקע הפיגוע: דיון מיוחד בתשיעייה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייכנס בצהריים את פורום התשיעייה - ברקע הפיגוע בתל אביב. באן קי מון ברמאללה: "ירי הרקטות על הדרום בלתי מתקבל על הדעת". דיווח לא מאומת במצרים: מורסי יכריז הערב על הפסקת אש

האוטובוס הפגוע, היום בת"א (חדשות 2)

בצל הפיגוע באוטובוס בתל אביב, יכנס בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו את פורום שרי התשיעייה לדיון מיוחד נוסף בהמשך מבצע "עמוד ענן". בשעות הבוקר המאוחרות נועדו ברמאללה מזכ"ל האו"ם באן קי מון ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ודנו במבצע. "אני קורא להפסקה מיידית של האלימות בשני הצדדים", אמר באן במסיבת עיתונאים שכינס בתום הפגישה. "ירי רקטות על מטרות אזרחיות הוא פשוט דבר בלתי מתקבל על הדבר".

מספר כלי תקשורת במצרים דיווחו בצהריים כי הושג הסכם רגיעה בין ישראל לחמאס, בתיווך מצרי - ועל כך צפוי להודיע הלילה רשמית נשיא מצרים מוחמד מורסי באופן רשמי. עם זאת, דיווחים רשמיים במצרים עדיין לא פורסמו בנושא.

בינתיים, בעזה, אקסטזה עם הישמע דבר הפיגוע בתל אביב. קולות ירי באוויר נשמעו בשעות הצהריים בשמי הרצועה - ובכלי התקשורת של חמאס כבר מברכים על הפיצוץ, שגרם לפציעתם של עשרה בני אדם.

בחמאס עדיין לא נטלו אחריות באופן רשמי לפיגוע, אך פרסמו הודעה לקונית קצרה המברכת עליו. "פיגוע ההתאבדות בתל אביב היא תגובה טבעית לטבח משפחת א-דולו בעזה ולפגיעה באזרחים פלסטינים", נכתב בהודעה הקצרה.

גם ברשת הטלוויזיה הפלסטינית "אל-קודס", המזוהה עם חמאס, פורסמה כתובית על המרקע בה נטען כי הפיצוץ בתל אביב הוא פיגוע התאבדות.

פיגוע בתל אביב - הסיקור המלא:

נפגעים בפיצוץ באוטובוס בלב תל אביב

עדי ראייה מספרים: "מזכיר מראות מלפני שנים"

אחרי הפיגוע: חשד למחבלים נוספים

המשטרה סגרה את מתחם עזריאלי