עדי הראייה בת"א: "מזכיר מראות מלפני שנים"

רחוב שאול המלך בתל אביב גדוש באופן קבוע בשעות הצהריים העמוסות באנשים רבים. עדי ראייה רבים נמצאו במקום בשעת פיצוץ האוטובוס. "המראות הקשים הזכירו לנו את ת"א מלפני מספר שנים", אמרו כמה מהם. מאחד ממגדלי המשרדים בסביבה דיווחו - "נשמע פיצוץ ועשן שחור מיתמר מלמעלה"

פיצוץ באמצע תל אביב (חדשות 2)

הערכות מערכת הביטחון שמבצע "עמוד ענן" עשוי לגרור עמו ניסיונות מואצים לביצוע פיגועים, התממש ככל הנראה בשעות הצהריים בתל אביב. אוטובוס קו 66 של חברת דן התפוצץ בלב רחוב שאול המלך המרכזי והומה האדם, סמוך לבית המשפט בעיר. עדי ראייה שהתקבצו במקום סיפרו - "ראינו את המראות הקשים שהזכירו לנו את תל אביב מלפני מספר שנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ראינו את הדברים מפינת הרחוב", סיפר קובי, אחד מעוברי האורח במקום, לחדשות 2. "כששמענו את הפיצוץ החזק התקדמנו לכיוון רחוב שאול המלך. בצומת הרחובות ראינו את המראות הקשים שהזכירו לנו את ת"א מלפני מספר שנים. לא נעים בכלל. יש כאן המון כוחות הצלה ונפגעים רבים".

"אנחנו נמצאים באחד המגדלים", אמר ניר, עובד באחד המשרדים באזור. "נשמע פיצוץ ועשן היתמר מעל. יש שם כמות גדולה של כוחות הצלה. ישנם הרבה מאד אנשים שרצים לשם. לא יכולנו לראות מהמגדל את המקור לפיצוץ. יכולנו רק לשמוע אותו ולראות עשן שחור. המשטרה חסמה את שדרות שאול המלך לכיוון ויצמן משני הצדדים". 

"יש כאן אוטובוס שכל הזכוכיות שלו מנופצות", תיאר עידן, המתגורר באזור, את מה שראה לנגד עיניו, "יש כאן בלאגן אחד גדול. היה בום מאוד גדול ברחוב. אני גר ליד אז אי אפשר היה שלא לשמוע את זה. יש כאן הרבה אמבולנסים. עדיין לא ברור מה קורה כאן, אבל זה נראה כבלאגן אחד גדול".

"זה הרחוב הראשי לבית המשפט לתל אביב, ליד בנייני המשרדים", המשיך עידן ותיאר את הרחוב בימים שגרתיים, "זה רחוב די ראשי. זה רחוב שנמצאים בו הרבה אנשים. האוטובוס מנופץ".

במקביל, זירת ההתרחשות הורחבה גם לאזור הבורסה ברמת גן, שם עצרו כוחות הביטחון חשוד בין בנייני המשרדים וביצעו עליו בדיקות וסריקות במקום. אחת מהעובדות במקום סיפרה לחדשות 2 - "הייתי בדרך לארוחת צהריים ופתאום שמעתי התקהלות - היו שם המון ניידות. שמענו שוטרים קוראים לחשוד להתפשט".

"האמת היא שאפילו לא ראיתי את החשוד לפני האירוע, אך ראיתי את ההתקהלות במקום שבו תפסו אותו. המון אנשים הגיעו לאזור שהוא סגור יחסית. יש כאן המון ניידות", היא העידה.

פיגוע בתל אביב - הסיקור המלא:

נפגעים בפיצוץ באוטובוס בלב תל אביב

אחרי הפיגוע: חשד למחבלים נוספים

המשטרה סגרה את מתחם עזריאלי

חמאס: "פעולת התאבדות מבורכת"