פיגוע בתל אביב: 28 פצועים בפיצוץ באוטובוס

כוחות גדולים הוזעקו לתל אביב בעקבות פיצוץ באוטובוס בצומת הרחובות שאול המלך-הנרייטה סולד. שלושה מבין הנפגעים הועברו לניתוח במצב בינוני ומספר זהה נפצעו קל. היתר שוחררו. המשטרה מחפשת חשוד, שככל הנראה הניח את המטען על אחד המושבים. עד ראייה: "כל הזכוכיות התנפצו". נשללה אפשרות של מטען נוסף

פיגוע טרור בלב תל אביב: פיצוץ אירע בצהריים במרכז העיר. 28 פצועים פונו לבית החולים "איכילוב" שבעיר, שלושה מהם במצב בינוני. הם הועברו לניתוח. שלושה אחרים טופלו במצב קל והיתר שוחררו לבתיהם. חבלני המשטרה שללו אפשרות של קיום מטען נוסף. המשטרה מחפשת אחר החשוד. על פי התיאור מדובר בגבר נמוך, שמנמן, שצבע עורו שחום ולבש סוודר ירוק-צהוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סמוך לשעה 12:00 נשמע פיצוץ עז באוטובוס קו 142 של "דן" מעתידים לבת ים באזור הרחובות שאול המלך-הנרייטה סולד. על פי הערכה מדובר במטען במשקל של שלושה קילוגרם שהונח על אחד הספסלים.

כוחות גדולים של משטרה, מד"א ואיחוד הצלה הגיעו למקום והחלו לטפל בפצועים ולפנות אותם לבית החולים איכילוב בעיר. רובם, כך ציינו בבית החולים, נפגעו מהדף ורסיסים.

מרבית הנוסעים נמלטו

ההערכה היא שחלק מנוסעי האוטובוס הבחינו באירוע כלשהו המתרחש, ורובם הצליחו להימלט מהמקום. "כל הזכוכיות של האוטובוס התנפצו", סיפר עד ראייה במקום לחדשות 2. "היה בום גדול מאוד ברחוב, אני גר ליד אז אי אפשר היה שלא לשמוע את זה".

נחום, נהג האוטובוס שלא נפצע בפיגוע, סיפר כי לא הבחין בנוסע חשוד. "היה פיצוץ ואז הכול עשן", שיחזר.

"האירוע הוא לא פשוט", אמר לחדשות 2 מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו שהגיע לזירה. "הנחת העבודה היא שמדובר בפיגוע וכל הסימנים מצביעים על כך. אחד הדברים שנערכנו אליהם החל מתחילת המבצע, מעבר לאיום הרקטות בדרום, הוא סוג כזה של פיגועים. יש מוטיבציה גבוהה מאוד למצוא כל דרך להוציא לפועל פיגועים - במיוחד במקומות מרכזיים".

המשטרה ערוכה לניסיונות פיגוע בכל הארץ

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הדגיש כי המשטרה נערכה לניסיונות לפגוע במטרות ישראליות בכל רחבי הארץ לאור ההסלמה בדרום. "המשטרה נמצאת ברמת כוננות גבוהה מאז תחילת המבצע. כבר מהיום הראשון ביקשתי להרים את רמת הכוננות של כלל כוחות ההצלה; מעבר לטילים בדרום - הזהרתי מפני תרחיש שכזה. ביקשתי בשל כך להיות ערניים לאפשרויות של פיגוע ואני מקווה שזה יהיה הפיגוע האחרון".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, גלעד שלמור, רוני דניאל, אוהד חמו, עזרי עמרם ואודי סגל.

פיגוע בתל אביב - הסיקור המלא:

עדי ראייה מספרים: "מזכיר מראות מלפני שנים"

אחרי הפיגוע: חשד למחבלים נוספים

המשטרה סגרה את מתחם עזריאלי

חמאס: "פעולת התאבדות מבורכת"